Lampy w stylu "prawie jak US/JDM" - FOTOSTORY

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

Lampy w stylu "prawie jak US/JDM" - FOTOSTORY

#1

Post autor: Civic5g.pl »

Krótki poradnik co zrobia w EG, ?eby z ty3u pali3y sie 4ry świat3a pozycyjne.
W naszej wersji europejskiej, z ty3u auta świecą sie nam dwa świat3a pozycyjne w lampach zewnetrznych, a wewnątrz jest świat3o cofania i świat3o przeciwmgielne świecące sie tylko po stronie kierowcy. Celem zabiegu jest przeróbka wiązki elektrycznej tak, by z ty3u pali3y sie cztery świat3a pozycyjne, świat3a stop zostają po staremu, świat3a przeciwmgielne bedą sie świecia zarówno po stronie kierowcy jak i pasa?era. W wersji europejskiej (LHD) lampa wewnetrzna od strony pasa?era ma zaślepione wyjście na świat3o przeciwmgielne.

Lista potrzebnych cześci:
- tylna wewnetrzna lampa od wersji angielskiej (RHD)
- dwie wiązki od tylnych lamp zewnetrznych
- dwie ?arówki 5W21
- cienki p3aski śrubokret

Zaczynamy prace w domowym zaciszu. Bierzemy na warsztat wiązke od lampy zewnetrznej:

Obrazek

W porównaniu do wiązki oryginalnej z lampy wewnetrznej:

Obrazek

Wiązka z lampy zewnetrznej ma cztery przewody:

Obrazek

Zamiast trzech:

Obrazek

Ca3y zabieg polega na tym, aby poprzestawiaa w odpowiedniej kolejności kabelki. Poszczególne przewody wyciągają sie w bardzo prosty sposób - wystarczy podwa?ya klapke dociskająca przewody od strony przewodów, a nastepnie od strony wtyczki podwa?ya plastikowy zaczep (widoczny jest na poni?szym zdjeciu tu? nad metalowym bolcem) i wyciągnąa przewód:

Obrazek

- czarny przewód to masa i wedruje na przeciwna strone
- czerwono-czarny przewód odpowiada za świat3o pozycyjne
- zielono-?ó3ty przewód to świat3o cofania
- zielono-bia3y przewód to świat3o przeciwmgielne
W3aściwą kolejnośa widaa na poni?szym zdjeciu:

Obrazek

Teraz pozostaje nam wymiana lampy wewnetrzej z tej wersji LHD na RHD
Jedyny problem jaki pozostaje nam jeszcze rozwiązaa to monta? wiązki. O ile sama wtyczka jest identyczna i pasuje idealnie, oprawki na ?arówki ju? nie - są odwrotne - szara oprawka pasuje na dó3, a czarna na góre. Rozwiązanie problemu zamontowania szarej oprawki na góre a czarnej na dó3 zostawie wszystkim indywidualnie - mo?na podcinaa, podklejaa, dowolnie.
Tak wygląda3o przed:

Obrazek

A tak wygląda po:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 12 gru 2008, 09:01:30 przez Civic5g.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mati_1979
Potrójny As
Posty: 339
Rejestracja: sob 22 lis 2008, 22:03:35
Lokalizacja: Wolsztyn

#2

Post autor: mati_1979 »

Witam. Ja przeróbkę zrobiłem troszkę inaczej tak aby światła pozycyjne i stopu świeciły we wszystkich 4 światłach a przeciwmgielne nie mam podłączonych bo i tak nie używałem od wielu lat, a efekt ze stopem bardziej mi się podoba .
Aciulek
Potrójny As
Posty: 350
Rejestracja: pt 24 paź 2008, 15:59:57
Lokalizacja: Łódż

#3

Post autor: Aciulek »

mati_1979 pisze:Witam. Ja przeróbkę zrobiłem troszkę inaczej tak aby światła pozycyjne i stopu świeciły we wszystkich 4 światłach a przeciwmgielne nie mam podłączonych bo i tak nie używałem od wielu lat, a efekt ze stopem bardziej mi się podoba .
jest to fajny efekt, ale przeciwmgłowe jest w aucie potrzebne chociaż by dla bezpieczeństwa!
jak na pierwszy post to pokazałes :bangin: :P :D
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#4

Post autor: AriN »

Osobiście również nie mam przecimgielnego, zamiast niego mam zrobione 5 świateł stopu licząc te które znajduje się na lotce :]
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#5

Post autor: Uszy »

Panowie a czytaliście regulamin? jest wyraźnie napisane aby nie komentować manuali, jak macie lepszy sposób to prosze poprzec go zdjęciami i opracowac własny manual a napewno się komus przyda.




edit: kolor nie dzialal ;)
Ostatnio zmieniony czw 27 lis 2008, 11:45:26 przez Uszy, łącznie zmieniany 1 raz.
Gietki

#6

Post autor: Gietki »

To ja dorzuce od siebie patent jak zrobic zewnetrzne lampy zeby tej przerwy pomiedzy lampami nie bylo ;)

na poczatek do pieca :) piekarnik ustawic na 85-90 stopni i po ok 10-15 min. mozna przystapic do akcji :)
Obrazek

troche trzeba uwazac przy rozklejaniu bo mozna latwo klosz polamac, ale ogolnie da rade :)
Obrazek

oczywiscie nieszczesny plastik przyslaniajacy kawal lampy musial zostac zlikwidowany :D ja to wycinalem koncowka do wiertarki podobna do tarczy od kątówki :)
Obrazek


teraz wyglada to tak
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 08 gru 2008, 17:52:18 przez Gietki, łącznie zmieniany 1 raz.
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#7

Post autor: BRNK »

jako iż jestem przeciwnikiem pieca polecam dobrą suszarke do włosów :)

efekt podobny

Obrazek
KamilŁDZ

#8

Post autor: KamilŁDZ »

BRNK pisze:dobrą suszarke do włosów
albo opalarke :-)
mRoZiOo

#9

Post autor: mRoZiOo »

w opisie jest błąd :P

bo napisane jest ze czarny kabel pozostaje bez zmian ... Dupa sraka :D Czarny kabel zmienia sie też miejscem tylko na focie po przeróbce wtyczka lezy inaczej (na brzuchu można powiedzieć)niż na focie przed przeróbką, dlatego kabel jest wciąż po prawej stronie... to jest główna przyczyna tego, ze coś komuś świeci nie tak jak trzeba
Ostatnio zmieniony pt 12 gru 2008, 02:12:51 przez mRoZiOo, łącznie zmieniany 1 raz.
radziok

#10

Post autor: radziok »

sluszna uwaga, wprowadzam korekte ;)
david5891

#11

Post autor: david5891 »

witam wszystkich co do rozklejania tych lamp.jak puzniej je skleic i czym doklaniej
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#12

Post autor: BRNK »

rozgrzac to czym byla sklejona wczesniej zeby zrobilo sie miekkie , scisnac mocno i poczekac az przestygnie i wtedy puscic, dla ambitnych przejechac silikonem bezbarwnym dookoła.
david5891

#13

Post autor: david5891 »

dzieki wielkie.a moge to zrobic suszarka do wlosow.i czy przy rozklejaniu tez moge jej uzyc??

boje sie uzywac piekarnike bo sam nie wiem co sie stanie,bo mam przyciemnione lampy sprejem

jeszcze jedno pytanko jak poradziles sobie z kireunkami przedniki sa swietne tylko nie wiem jak jezrobic://



EDIT: Poprawiłem tym razem posta , tak ze z 3 jest jeden, uzywaj edycji, nastpenym razem bede kasowal i warn poleci..
Ostatnio zmieniony czw 18 gru 2008, 11:32:34 przez david5891, łącznie zmieniany 1 raz.
david5891

#14

Post autor: david5891 »

ten nieszczesny plastik przyslaniajacy kawal lampy ,ja podwadzilem srubokretem odszedl caly bez wycinania:) dzieki za opisik swieci w h....j lepiej;)
Dimo
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: czw 18 gru 2008, 20:16:25
Lokalizacja: Pabianice

#15

Post autor: Dimo »

Polecam sposob mistrza Brynia, suszarka daje rade.. jakas dobra 2 biegowka i jaazda :gunsmilie:
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

#16

Post autor: Maty »

Suszara świetnie sobie radzi . Gorzej jednak było z tym plastikiem , rozkleiłem go lutownicą - żmudne to trochę zajęcie ale efekt końcowy identyczny jak w opisie powyżej :)
ZeteS

#17

Post autor: ZeteS »

moze ktos zdradzic sekret jak poprzemieszczac kabelki zeby w swiatlach z klapy tez byla pozycja/stop? Ten sposob z poczatku tematy na przmieszczenia kabelkow oczywiscie dziala ale zawiera opcje "swiatlo przeciwgielne" rozumiem ze rezygnujac z tego swiatla w ogole mam wypiac ten kabelek ale dalej nie smiga swiatlo STOP. Z gory dzieki za odpwoiedz.
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#18

Post autor: arturwwa »

podłączam sie pod to pytanie!
taz_org

#19

Post autor: taz_org »

Najprościej to podpiąć pod dwa kable które zasilają żarówkę dwuwłóknową tą pod kierunkowskazem i przeprowadzić te podłączone kabelki do klapy w miejsce, gdzie chcemy mieć światła mijania i stopu; mase można wziąść z każdego dowolnego miejsca w samochodzie, byle to byłaby blacha :) Do tego przydałaby się oprawka do żarówki dwuwłóknowej (pytać w sklepie motoryzacyjnym). Ja tak zrobiłem i działa :) Tam bodajże jest zielony kabelek i czarny, ale nie jestem pewien, bo nie pamiętam.
________________
Mam nadzieję, że pomogłem - jak coś to gg i z chęcią podpowiem :)
NuNeK
Berbeć
Posty: 41
Rejestracja: czw 01 paź 2009, 17:28:06
Lokalizacja: PL

#20

Post autor: NuNeK »

przełożyłem kabelki ale mam 4 pozycyjne i 2 przeciwmgłowe jak zrobić aby były 4 stopy
ODPOWIEDZ