NAPRAWA MOCOWANIA KLAMKI DRZWI .. by ernest90s

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

NAPRAWA MOCOWANIA KLAMKI DRZWI .. by ernest90s

#1

Post autor: ernest90s »

Hondy mają jedynie 2 kawałki blaszki mocujące klamki drzwi. Po jakimś czasie mocowanie klamki do tej blaszki może się wyrobić (śruba z gwintem jest wklejana w klamkę). Podczas wymiany drzwi lepiej nie ruszać w ogóle klamki bo jest zazwyczaj nie do odkręcenia. Zamienić tylko wkład zamka (mocowanie na małego siegera). Przy próbie odkręcenia blaszka mocująca klamkę ukręci się razem z nakrętką.

Obrazek

Rada na nowe solidne mocowanie :

Obrazek

Obrazek

Potrzebne :
* śruba - bodajże M10 tak żeby jeszcze gwint się opierał o plastik
* dobry klej np. taki jak na zdjęciu
* kawałek wygiętej blaszki
* podkładki z plastiku podklejone pod blaszki aby nie rysować drzwi blachą
Ostatnio zmieniony ndz 12 paź 2014, 19:30:29 przez ernest90s, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 30

#2

Post autor: AdiX »

Super Tutorial!!! Tak powinno fabrycznie być , 80% Vg ma ten problem , bardzo pomysłowe bez przewiercania klamki :gunsmilie: kolejny raz pokazujesz swe zdolności :)
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: ernest90s »

Prosty patent ale bardzo dobry ;) u mnie klamka w ogóle się nie buja. Mam nadzieję że w zimę klej nie stwardnieje i nie pęknie, chociaż sama śruba wkręcona w klamkę dużo daje. Aha, nie napisałem jeszcze że blaszkę też nagwintowałem na M10 ale to akurat dużego znaczenia nie ma. Blacha ta u mnie ma jakiejś 2 mm grubości i jest bardzo sztywna. Dzięki Panowie za docenienie aż mi się mordka uśmiechnęła że komuś się to przyda ;)
ODPOWIEDZ