Naprawa zagłówków

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

Naprawa zagłówków

#1

Post autor: ernest90s »

W naszych Civicach zagłówki są w środku pospawane do ramion na których się połączone z fotelem co może poskutkować ich rozwaleniem po tylu latach. U mnie tak się stało i naprawiłem to w ten sposób że przewierciłem te ramiona na wylot i dałem śrubę z podkładkami gumowo-metalowymi oraz nakrętką samohamowną.

Obrazek
Obrazek

Od razu odradzam nitowanie. Zrobiłem jeden zagłówek na śrubach jeden na nitach i po roku dzisiaj poprawiłem ten na nitach po praktycznie cały się poluzował (aluminiowe nity się do tego zadania za bardzo nie nadają bo są miękkie). Lepiej jest wziąć podkładkę metalowo gumową która będzie delikatnie pracowała i skręcić to porządną śrubą o dużej twardości i nakrętką z plastikiem w środku.

Pospawane jest to w czterech miejscach. Ja zrobiłem śruby tylko na dwóch miejscach spawów i powinno to wystarczyć. Jak ktoś ma dobre wiertła i więcej ochoty to niech robi na czterech.

Bardzo ważną sprawą jest śruba z płaskim łbem. Wyobraźcie sobie ewentualny wypadek kiedy głowa uderza w wysoki łeb śruby (gąbka tu nic nie pomoże) - myślę że ryzyko pęknięcia czaszki jest dużo większe dlatego lepiej nie ryzykować. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz 2014, 22:34:22 przez ernest90s, łącznie zmieniany 1 raz.
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#2

Post autor: szatri »

Nie prościej machnąć migiem?
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post autor: Walnuts.inc »

Dla majsterkowiczów bez spawarki opis jak znalazł a posiadacze spawarek sobie wybiorą co im się będzie bardziej chciało robić.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: ernest90s »

Jak pospawasz lepiej niż fabryka to może i tak. Bo pospawane to było mizernie więc miało prawo się urobić.
Emeref
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:01:47
Lokalizacja: Brzeg
Wiek: 33

#5

Post autor: Emeref »

Sorry za offtop, ale mam pytanie. Jak sprawa wygląda z ponownym obiciem zagłówka? Zlecałeś to komuś, czy też sam postanowiłeś się za to zabrać hmmm :)

Pozdro!
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post autor: ernest90s »

Jeżeli chodzi o materiał zagłówka to naciągnąłem i tylko lekko mi się porwał.
ODPOWIEDZ