Tylne lampy USDM DIY

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
Bado

Tylne lampy USDM DIY

#1

Post autor: Bado »

Niniejszy poradnik przedstawia przeróbkę europejskich lamp na te z wersji jdm/usdm.
Lista potrzebnych rzeczy:
-lampy
-szpachla do plastiku koniecznie duża puszka. 600g spokojnie wystarczy
-kropelka
-spray chrom
-dwie oprawki na żarówkę dwuwłókową
-dwie żarówki 5W/21W
-gruby kabel
-twardy plastik lub płytka bakelitowa
- miękki plastik łatwy do obróbki. np. po filmie:
Obrazek
oprócz tego:
-nożyczki, lutownica, szlifierka, pilnik, igła oraz koszulka termokurczliwa, rozpuszczalnik.

Dla osób które jeszcze nie bawiły się tylnymi światłami odsyłam do poniższych poradników które są niezbędne do pełnej przeróbki:
Światła stopu w burcie:
Link
Usuwanie osłony w bocznych lampach:
Link
________________________________________________________________________________________
Najpierw wyciągamy lampy i je rozklejamy:
Obrazek
Wycinamy wyżej wspomnianą osłonę:
Obrazek
Wyciągamy plastikowy rozpraszacz i wykręcamy blaszkę która znajduje się za plastikiem:
Obrazek
Zaznaczam jak trzeba wyciąć otwór:
Obrazek
Gdy już mamy wycięty otwór to bierzemy do łapy pilnik lub skalpel i ścinamy fusy z brzegów i odstające frędzle.
Obrazek
Teraz wycinamy z kartki szablon który będzie pasował do tego otworu
Obrazek
UWAGA
Musicie też wyciąć ten fragment o którym sam zapomniałem
Obrazek
Gdy szablon jest gotowy to odrysowujemy go na plastiku i wycinamy;
Obrazek
Upychamy w otwór i wyginamy aby był ładnie spasowany:
Obrazek
Tutaj ważne jest aby plastik był na tyle giętki aby można było go "na sucho" spasować z otworem. Gdy już udam nam się to zrobić to bierzemy zapalniczkę i podgrzewamy na każdym zagięciu. Czekamy aż ostygnie i mamy gotową idealnie uformowaną zaślepkę na otwór. Możemy ją przykleić na kropelce i przejść do wycinania otworu na żarówkę.
Wszystkie plastiki muszą być zmatowione żeby szpachla dobrze była przyklejona. Tyczy się to również lampy a dokładnie miejsc w na które będziemy ją kłaść
Tutaj użyłem czerwonego plastiku aby było widać jak to ma mniej więcej wyglądać:
Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz przykładamy do otworu na żarówkę stopu twardy plastik lub płytkę bakelitową i igłą od środka odrysowujemy kształt.
Obrazek
Obrazek
Wycinamy i sprawdzamy czy oprawka wejdzie w otwór.
Obrazek
Teraz docinamy aby łanie weszła w otwór i łapiemy kropelką.
Obrazek
Czas na szpachlę. W każdy otwór i lukę pakujemy szpachlę. Nawet na plastiki aby mieć pewność, że konstrukcja będzie stabilna:
Obrazek Obrazek
Palcem pod koniec możemy przejechać po świeżej szpachli i ją trochę rozmazać i wygładzić. Nie musi być to idealnie gładka powierzchnia bo światło będzie się miało gdzie rozpraszać a i tak warstwa lakieru dodatkowo wygładzi.

Czekamy aż szpachla stwardnieje, sprawdzamy czy oprawka pasuje i czy da się ja wkręcić i wykręcić. Jeżeli wszystko jest ok to bierzemy rozpuszczalnik i odtłuszczamy lampę od środka.
Osłaniamy rowki w które wchodzi klosz i malujemy środek lampy "chromem"
Obrazek

Po wyschnięciu sklejamy lampę i bierzemy się za wiązkę. Lampy teraz mogą świecić bez rozpraszacza bo jest za krótki i nie ma różnicy w świeceniu ale lepiej jak sami sprawdzicie i ocenicie czy dawać czy nie.
Obrazek

Nie będę się rozpisywać jak przerobić wiązkę. Wystarczy, że do fabrycznej przylutujemy po 1 oprawce dwuwłókowej. Kabel od 5W do 5W i 21W do 21W. Gotowe
Obrazek
Żarówki z wiązką wkładamy do lampy i całość skręcamy do samochodu. Sprawdzamy jak działa i cieszymy się z tanich lamp jdm.
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob 26 kwie 2014, 16:10:51 przez Bado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#2

Post autor: Davidho »

Ja mam łatwiejszy sposób ...zrobiłem to na spaskach led ; )
Obrazek
Bado

#3

Post autor: Bado »

a jak się przepalą to trzeba rozklejać lampy?
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#4

Post autor: Davidho »

U kolegi nie wiem jak to tam jest złożone ale u mnie zastosowałem paski led , a jak wiadomo ledy są niemalże wieczne więc nie ma obawy ; ) Sam już na nich śmigam od prawie roku .
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#5

Post autor: Hakier »

aż dziwne że komuś tyle chciało się z tym jeb*ć ;)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: ceelx »

i to nie jest jdm :cyklop: ale dobra robota :ok:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
matik123
Forumowy As
Posty: 189
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 14:05:31
Lokalizacja: Kutno

#7

Post autor: matik123 »

jdm z tego co wiem nie maja obrysowek, wiec lampy bardziej pod usdm, ale efekt bardzo fajny
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1652
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#8

Post autor: Logan »

Efekt super, nakład pracy też duży. Dobra robota :)
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#9

Post autor: Grzybohun »

Najważniejsze że właściciel zadowolony ;) Dobre pomysłowe wykonanie, ale pracochłonne :D
Bado

#10

Post autor: Bado »

To wygląda na ciężką robotę ale dzień-dwa i są gotowe :)
Sewko
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: czw 20 lut 2014, 20:19:10
Lokalizacja: Frydrychowice

#11

Post autor: Sewko »

Mam takie pytanie, wyciąłem tę osłonę odblasku, ale właściwie spodziewałem się czegoś więcej, można wyciąć cały odblask? Ew. dlaczego tego nie robić?
Bado

#12

Post autor: Bado »

Sewko pisze:Mam takie pytanie, wyciąłem tę osłonę odblasku, ale właściwie spodziewałem się czegoś więcej, można wyciąć cały odblask? Ew. dlaczego tego nie robić?
W zasadzie to możesz wyciąć ile chcesz
Sewko
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: czw 20 lut 2014, 20:19:10
Lokalizacja: Frydrychowice

#13

Post autor: Sewko »

A efekt znacznie się poprawi? Bo teraz świecą wokół odblasku, a sam odblask nadal jest ciemny.
Bado

#14

Post autor: Bado »

A skleiłeś wszystko na sztywno? Może spróbuj lekko poruszać żarówką i zobaczyć jak najlepiej świeci. I nie wiem jaki efekt uzyskałeś bo skoro prysnąłeś na srebrno nowy odblask to powinno ładnie świecić. I chyba wkradł się błąd bo zapomniałem podmienić jednej fotki. A mianowicie sam zapomniałem przy drugiej lampie wyciąć jeszcze jednego kawałka plastiku który zasłaniał.
Obrazek
Sewko
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: czw 20 lut 2014, 20:19:10
Lokalizacja: Frydrychowice

#15

Post autor: Sewko »

Widzę, że się nie zrozumieliśmy :P. Chodziło mi o ten odblask http://i41.photobucket.com/albums/e268/ ... ac5011.jpg Czyli to było głupie pytanie i nawet go nie próbować ciąć :P?
Bado

#16

Post autor: Bado »

Sewko pisze:Widzę, że się nie zrozumieliśmy :P. Chodziło mi o ten odblask http://i41.photobucket.com/albums/e268/ ... ac5011.jpg Czyli to było głupie pytanie i nawet go nie próbować ciąć :P?
a o to chodziło. Ten plastik zostawiasz. Wycinasz jedynie szarą osłonę która jest naklejona jeszcze nim. Tutaj masz fotki tego plastiku/osłony
http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=lampy_jdm_home
Ostatnio zmieniony sob 26 kwie 2014, 16:46:38 przez Bado, łącznie zmieniany 1 raz.
Sewko
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: czw 20 lut 2014, 20:19:10
Lokalizacja: Frydrychowice

#17

Post autor: Sewko »

Ok, no to wszystko zrobione, składam lampy. A w lampach USDM jest taki sam odblask i świeci w tym miejscu tak samo jak EU bez osłony?
Bado

#18

Post autor: Bado »

Sewko pisze:Ok, no to wszystko zrobione, składam lampy. A w lampach USDM jest taki sam odblask i świeci w tym miejscu tak samo jak EU bez osłony?
Po przeróbkach tak. Na 100% nie jestem pewien czy prawdziwe usdm mają jakąś osłonę na ten odbłyśnik bo fotek nie znalazłem i na własne oczy nie widziałem. Tutaj masz fotki dla porównania europejskich i amerykańskich:
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?9879-Przer%F3bka-lamp-tylnych-civic-5gen
A na 6 stronie tego tematu masz jak wygląda usdm od środka
Sewko
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: czw 20 lut 2014, 20:19:10
Lokalizacja: Frydrychowice

#19

Post autor: Sewko »

Jednak super wyszło, tak jak chciałem, dzięki wielkie za pomoc!
maverik
Berbeć
Posty: 24
Rejestracja: pt 05 kwie 2013, 20:55:53
Lokalizacja: z domu

#20

Post autor: maverik »

A jak wygląda kwestia prawna ? bo z przodu ambery podobno można mieć podswietlane (volvo, jeep, bmw wypuszczone na europę mają podświetlane)
ODPOWIEDZ