Podświetlenie w burcie bagażnika

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
xenom
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: ndz 16 sie 2009, 11:44:42
Lokalizacja: podkarpacie

Podświetlenie w burcie bagażnika

#1

Post autor: xenom »

Witam,

z nudów i braku lampki w bagażniku wystrugałem takie coś:
http://imageshack.us/photo/my-images/51/r765.jpg/
w plastiku burty, od spodu nawierciłem 4 otwory i przykleiłem diody szerokokątne
http://imageshack.us/photo/my-images/200/4ebc.jpg
minus podłączyłem w czujnik/zamek otworzenia burty (jest wyprowadzony pin żeby nasunąć konektor)
http://imageshack.us/photo/my-images/843/xprb.jpg
a plus tak się złożyło że miałem podciągnięty bezpośrednio z akumulatora
http://imageshack.us/photo/my-images/401/hjze.jpg

Pozdrawiam

czemu obrazki nie działają z tagiem img ?
Emeref
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:01:47
Lokalizacja: Brzeg
Wiek: 33

#2

Post autor: Emeref »

A można by jeszcze raz pierwsze zdjęcie wrzucić tylko bardziej ostre :) ?
Bado

#3

Post autor: Bado »

Mogłeś sobie przykleić pod półką listewkę a do niej taśmę z diodami. Zaoszczędził byś na wierceniu dziur w plastikach.
Obrazek Obrazek
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: ernest90s »

Bado, to jedna listwa LED-owa tak świeci? Jakiej firmy dałeś/ jaka moc? Bo prezentuje się bardzo dobrze. I moim zdanie warto tez rozpinaną kostkę zrobić na wypadek gdyby trzeba było coś przewieźć i zostawić półkę w domu.
Blacha
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: czw 01 wrz 2011, 22:42:19
Lokalizacja: Pomorskie

#5

Post autor: Blacha »

Bado niezły pomysł z tą listwą , będe musiał iść porzezbić :dry:
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#6

Post autor: Hakier »

Tylko jest jeden minus, jak wyciągniesz półkę w razie czego? Masz jakieś konektory na kablach?
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post autor: ernest90s »

A co to za problem przeciąć kable i zrobić ? Tak przy okazji to polecam złączki XT60 :

Obrazek
Bado

#8

Post autor: Bado »

ernest90s pisze:Bado, to jedna listwa LED-owa tak świeci? Jakiej firmy dałeś/ jaka moc? Bo prezentuje się bardzo dobrze. I moim zdanie warto tez rozpinaną kostkę zrobić na wypadek gdyby trzeba było coś przewieźć i zostawić półkę w domu.
Jest to zwykła taśma z diodami samoprzylepna docięta na szerokość półki. Wiem jedynie, że to barwa zimna biała. a co do wtyczki to zasilanie pociągnąłem z fabrycznego światełka które jest po lewej stronie. Z niego wywaliłem żarówkę i do styków przylutowałem kable do ledów. W ten sposób mam zasilanie i wtyczkę. Wystarczy, że wyciągnę całe światełko i odepnę wtyczkę i cała półka wychodzi.
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#9

Post autor: FlyKamil »

A co zrobić jak ktoś nie ma ori światełka a chciałby taką listwe ?
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#10

Post autor: Hakier »

trza się wpiąć w instalację auta ;)

nie ma z tym problemu jeśli masz miernik i co nieco pojęcia ;)
Bado

#11

Post autor: Bado »

FlyKamil pisze:A co zrobić jak ktoś nie ma ori światełka a chciałby taką listwe ?
Rozkręcić plastiki co osłaniają skrzynkę bezpieczników pod kierownicą i znaleźć stały plus a potem pociągnąć kabel do bagażnika. Minus z karoserii i mamy zasilanie. Nie wiem jak z włącznikiem ale pewnie można kupić oem włączniki i jakoś z nimi się pobawić. Albo na przełącznik za 2zł i wkomponować go w zaślepkę światła bagażnika.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#12

Post autor: Hakier »

Bado pisze:
FlyKamil pisze:A co zrobić jak ktoś nie ma ori światełka a chciałby taką listwe ?
Rozkręcić plastiki co osłaniają skrzynkę bezpieczników pod kierownicą i znaleźć stały plus a potem pociągnąć kabel do bagażnika. Minus z karoserii i mamy zasilanie. Nie wiem jak z włącznikiem ale pewnie można kupić oem włączniki i jakoś z nimi się pobawić. Albo na przełącznik za 2zł i wkomponować go w zaślepkę światła bagażnika.

o boże... więcej kombinacji chyba się nie dało...

ściągasz lewy boczek tylny, w kostce łączącej wiązki pod tym boczkiem musisz mieć niebiesko biały przewód, w nim masz cały czas zasilanie +12v, potem szukasz zielonego przewodu, na nim po otworzeniu bagażnika pojawia się masa. chyba nic nie przekręciłem ;)

i po cholerę ciągnąć kable od puszki bezpieczników...
Bado

#13

Post autor: Bado »

HakerPL1 pisze:
Bado pisze:
FlyKamil pisze:A co zrobić jak ktoś nie ma ori światełka a chciałby taką listwe ?
Rozkręcić plastiki co osłaniają skrzynkę bezpieczników pod kierownicą i znaleźć stały plus a potem pociągnąć kabel do bagażnika. Minus z karoserii i mamy zasilanie. Nie wiem jak z włącznikiem ale pewnie można kupić oem włączniki i jakoś z nimi się pobawić. Albo na przełącznik za 2zł i wkomponować go w zaślepkę światła bagażnika.

o boże... więcej kombinacji chyba się nie dało...

ściągasz lewy boczek tylny, w kostce łączącej wiązki pod tym boczkiem musisz mieć niebiesko biały przewód, w nim masz cały czas zasilanie +12v, potem szukasz zielonego przewodu, na nim po otworzeniu bagażnika pojawia się masa. chyba nic nie przekręciłem ;)

i po cholerę ciągnąć kable od puszki bezpieczników...
W sumie racja ale napisałem tak jak bym zrobił. A ogólnie to po robocie jestem i nie za bardzo mam głowę do myślenia i dopiero teraz sobie przypomniałem, że jest takie coś jak czujnik otwarcia klapy.
Awatar użytkownika
bartholomew982
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: pn 02 lis 2009, 13:49:15
Lokalizacja: Wiślinka

#14

Post autor: bartholomew982 »

HakerPL1 pisze:
Bado pisze:
FlyKamil pisze:A co zrobić jak ktoś nie ma ori światełka a chciałby taką listwe ?
Rozkręcić plastiki co osłaniają skrzynkę bezpieczników pod kierownicą i znaleźć stały plus a potem pociągnąć kabel do bagażnika. Minus z karoserii i mamy zasilanie. Nie wiem jak z włącznikiem ale pewnie można kupić oem włączniki i jakoś z nimi się pobawić. Albo na przełącznik za 2zł i wkomponować go w zaślepkę światła bagażnika.

o boże... więcej kombinacji chyba się nie dało...

ściągasz lewy boczek tylny, w kostce łączącej wiązki pod tym boczkiem musisz mieć niebiesko biały przewód, w nim masz cały czas zasilanie +12v, potem szukasz zielonego przewodu, na nim po otworzeniu bagażnika pojawia się masa. chyba nic nie przekręciłem ;)

i po cholerę ciągnąć kable od puszki bezpieczników...
a ja na ten przykład nie mam w tej kostce biało-niebieskiego przewodu, ani przewodu z stałym plusem
trochę się poszarpałem i podłączyłem pod plus lampki podsufitki (który jest u mnie biało-czerwony według schematu powinien być biało-niebieski )
minus dałem z przewodu czujników otwarcia klapy u mnie jest zielony z srebrnymi paskami/kropkami
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post autor: ernest90s »

A tak swoją drogą to jaką metodą wpinacie się w ten pin od +12V ?
ODPOWIEDZ