Konsola srodkowa z miejscem na panel sterowania nawiewem

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
Infi
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: czw 02 gru 2010, 16:18:56
Lokalizacja: PL

Konsola srodkowa z miejscem na panel sterowania nawiewem

#1

Post autor: Infi »

Obrazek
w moim temacie pojawily sie foty z prac nad zamowiona konsola przez jednego z czlonkow ckpl, bylo kilka pw czy nie zrobilbym foto story osobnego wiec zakladam ten temat, mam nadzieje, ze pomoze to ewentualnym chetnym, ktory chca z jakiegos powodu przeniesc sterowanie nawiewem z gory na dol.


tak wiec potrzebne sa
konsola srodkowa
plastik z deski rozdzielczej tez za kierownica ( w ktorym jest umiejscowione radio/panel ster. nawiewem. )

JEST TO WERSJA na szybko foto poradnika, po zakonczeniu prac zrobie wszystko na tiptop a teraz musi byc jak widac

Etap 1
rozciecie plasitku z deski i wyciece wneki w ktore byl oryginalnie panel nawiewu.

Obrazek

Etap 2
rozbieramy nasza konsole srodkowa na czesci. oddzielamy plastikowy front od reszty. i wycinamy otwor na panel sterowania
Obrazek
Etap 3
sprawdzamy czy otwor w froncie srodkowej konsoli jest odpowiedniej wielkosc i wyciety kawalek z wneka pod panel sterowania wchodzi bezproblemowo w nasza wycieta dziure
Obrazek

ETAP 4
po takim spasowaniu bierzmy sie za spawanie tych 2 elementow, uzywamy PP hondy a ewentualne szpary i miejsca ktorych nie mozemy pospawac zalepiamy klejem do szyb, jest mocny i elastyczny i zapewni nam odpowiednio mocne laczenie.
ETAP 5
po takim polaczeniu tych 2 elementow nie pozostaje nam nic innego jak tylko ukrecic troche szpachli i wygladzic miejsca polaczen i odpowiednio wyprofilowac luki po bokach konsoli taby aby byla zachowana ciaglosc zaokraglen itp.

tu raczej nie ma filozofii, szpachel i szlif ja robilem papierem o gradacji 80.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

szpachlowanie ciag dalszy, szlif i poprawki w ubytkach
Obrazek

koncowe szlifowanie
Obrazek
podkladowanie
Obrazek
i jedziemy ze strukturalna na czarno
Obrazek
no i final
Obrazek
teraz zostaje juz tylko skrecanie calosci i sprawdzenie czy wszystko jest ok na samochodzie
DOMOKUNY 9cm, 32, 65, pokrowce torby itp - gg 755694
Small3r
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 02 wrz 2013, 07:33:24
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#2

Post autor: Small3r »

W sumie to jeden z tematów gdzie już było tak grzebane i może zadam tutaj pytanie bo nie chcę nowego zakładać.

Posiadam taką konsolę u siebie.
Obrazek

Od kolegi dostałem taki otwierany schowek w konsolę.
Obrazek

Tu oczywiście zdjęcie jakieś z neta.
Moje pytanie brzmi czy ktoś kiedyś wstawiał taką szufladkę do konsoli z tym śmiesznym fisherboxem na kasety. Ja rozebrałem wszystko i wychodzi na to, że musiałbym troszkę ją wyciąć... I teraz nie wiem czy ciąć czy nie. I pytanie czy jeszcze różnią się szerokością te konsole, czy raczej tylko tym otworem w środku.
Small3r
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 02 wrz 2013, 07:33:24
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#3

Post autor: Small3r »

Wrzucę tylko dla potwierdzenia, że się da :)

Obrazek
ODPOWIEDZ