Fanatyzm marki?

Rozmowy nie do końca związane z motoryzacją.

Czy "tylko Honda"?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Nie głosuj, zobacz wyniki, ale stracisz prawo do głosowania
Marleyo

#21

Post autor: Marleyo »

ceelx pisze:sproboj spakowac troje dzieci, zone i jechac na wczasy :P nawet sedanem.
To może civic w wersji long :P

Obrazek
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#22

Post autor: ceelx »

do takiego longa to trzeba jeszcze dorobic, zeby na pusto nie latac :d
buahahhahah
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Edler

#23

Post autor: Edler »

Można jeszcze tam Pedobeara nakleić :D to będzie można porywać dzieci z przystanków :D A mój tata jeździ VW PAssatem B6 i to najlepsze kombi świata :) Accord się chowa a jedyne auto jakie może z nim konkurować to nowe Mondeo :)
Olek60

#24

Post autor: Olek60 »

ceelx pisze:
Olek60 pisze:argument dotyczący rodziny jakoś do mnie nie trafia, spokojnie bym zmieścił żonę i dwójkę dzieci do 5gena
sproboj spakowac troje dzieci, zone i jechac na wczasy :P nawet sedanem.
no pewnie na styk wszystko, ale da się, zawsze można powiedzieć że nie wygodnie aż się dojdzie do wniosku że każdy powinien mieć wspomniane już escalade by w końcu podróżować w komforcie.
Nie widzę żadnego racjonalnego powodu by nie jeździć EG tak długo jak to fizycznie możliwe, jak mało mocy to swap, co najwyżej można klimę dołożyć jeszcze gdy w końcu globalne ocieplenie do nas dojdzie :D tak, uważam się za zaślepionego fanatyka :)
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#25

Post autor: Uszy »

To ja jeszcze 2 zdania od siebie dorzuce. Kiedyś jak kupiłem pirewsza honda w ej2 to wiedziałem, że będe jedził tylko i wyłącznie civicem do końca życia, bo to auto bylo dla mnie pod każdym względem idealne, cudowne, szybkie i ładnie wyglądające, a do tego nie trzeba było za nie dużo płacić :). Wtedy byłem fanatykiem i mogę to jasno powiedzieć. Po 4 latach jazdy civicami na glebie, doszedłem do wniosku z cięzkim sercem, że czas kupić coś innego. W ten właśnie sposób kupiłem vectre B i wiecie co, to super auto. Wygodne w serii, bezpieczniejsze niz civic, w serii mialem duzo wiecej "bajerów" niż w civicu ( tam można było powoli wszystko dokładać, a w VB już to miałem ). Nie warto jest zamykać się na inne auta i inne marki bo tam też kryją się naprawdę fajne samochody, niezawodne , bezpieczne i nie zawsze muszą być mega drogie. Tak jak wczesniej pisano mi tez podobają się grube projekty vw w cult style i te auta robią mega robote mimo, że to np. golf. I teraz można zadac pytanie czy golf to wieśniackie auto? wedlug mnie nie, tylko właścicele powodują, że do auta jest przypinana "łatka". Honda u mnie zawsze będzie miała ważne miejsce w sercu, ale przy wyborze auta będe się już kierował rozumem, a nie tym ze Honda i tylko Honda. Teraz apropo funkcjonalnosci EG jak kolega Olek wyżej napisał. Jeżdżąc civicem 2 drzwiowym nibby nic mi nie przeszkadzało, no przeciez jak ktoś chce wsiąśc do tyłu to się odchyla fotel i juz siedzi - niby proste. Jezu, teraz jeżdżąc VB, nie interesuje mnie czy ktoś ma wsiąść czy nie, otwiera dzrwi z tyłu i wsiada. To samo tyczy się tego jak chce się coś położyc na tylnym siedzieniu w EG/EJ, trzeba gdzieś tam się wslizgiwac do auta, w 4 drziwóce, otwierasz drzwi i wygodnie można coś wlozyć i wyjąć. A no i to co było pisane, ja nie wyobrazam sobie jechać EG/EJ z rodziną w trase dłuższą ( tak w 4 osoby chociaż + bagaż), pewnie da się rade, ale pytanie jak? odpowiedź w ścisku. Vectra móże duzym autem nie jest, ale jazda chociażby w 4 osoby + bagaż nie stanowi większego problemu, a oza tym komfort jazdy jest zdecydowanie wyższy. Ale wydaję mi się, że im bliżej założenia rodziny, planowania życią dla większej ilości osób niż tylko samego siebie, przychodzi czas na zmianę auta, gdzie kierujemy się innymi priorytetami niż szybkość i dynamika, a bardziej kierujemy się wygoda, bezpieczeństwem itd.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#26

Post autor: ceelx »

troche zle porownales swoja hanke i vectre.
jak napisales wczesniej, hanka jezdziles na glebie, a vectra nie. po 2gie jezdzac z rodzina w 4ry osoby mam luz czy to na siedzeniach czy w bagazniku, oczywiscie jesli wczesniej wyciagne sub'a :P . jesli chodzi o wyposazenie to musimy porownac auta z tego samego przedzialu rocznikow. eg bylo robione do 95 a vectra B od 95, wiec i tutaj jest troche zle porownanie. mozemy postawic obok siebie vectre A i wrtedy porownywac :gunsmilie: . w VI genie masz juz ciszej, wygodniej, bogatsze wyposazenie itd.

nie twierdze ze eg/ej jest o niebo lepsze, tylko chcialem pokazac zle porownanie :P
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#27

Post autor: sawczen »

potwierdzam złe porównanie, bo w jaki sposób można porównywać liftbacka jakim jest vectra b do civica hb czy też coupe? porównaj do chociażby sedana, albo tak jak pisze ceelx - sedana 6g (anglika w dodatku), bo to też liftback i moim zdaniem w tym przypadku lepiej będzie wypadał civic :)
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#28

Post autor: K23 »

Ja wcześniej podałem auta odpowiadające Civicowi Vgen HB. Golf 2/3, Astra 1, Renault 19... ;) Porównywać nie trzeba. Vectrę porównać można z Accordem na przykład. Jednak prawda jest w tym co Uszy napisał, można sobie być fanatykiem, czy chorym fanatykiem nawet. Tylko, że jak 4 osoby wsiądą i mamy pojechać 300 km, to sorry, ale wolę Primerę w Dieslu moich rodziców i wisi mi wtedy, że jest mniej dynamiczna i mniej "młodzieżowo" wygląda. :P
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#29

Post autor: CYkada »

a ja..... az wstyd się przyznac... kocham się w białym e46 w m pakiecie co parkuje koło salonu citroena jak jade do koscioła;D
s3b

#30

Post autor: s3b »

CYkada, nie ma się co wstydzić, sam bym się chętnie zamienił na białe E46 poliftowe w M Pakiecie :D
Edler

#31

Post autor: Edler »

Jest wieeeeeele aut które bym w zamienił za Civica (gdybym go miał) :D i to nawet nie z japoni :) Nowe VW Scirocco, a nawet stare corrado, Focus RS, M3 E46 a z japońskiej to WRX STI i mogę do szkoły dojeżdzać taczką :D
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#32

Post autor: sawczen »

co rozumiecie przez M pakiet koledzy? bo jeśli to samo co S line w audi, to moim zdaniem są to buty z pseudo skóry węża.

Albo coś jest M albo nie. To tak jak accord 1,8 z dokładkami, progami i spojlerem z type r i podkładanie czerwonej folii pod emblemat H na 5g. Wygląda fajnie, ale nie tędy droga...
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#33

Post autor: CYkada »

m pakiet, nie m power, samo body, moim zdaniem zajebiście wygląda w bieli, seryjnie mozna kupic z m pakietem nie trzeba sztukowac.
Olek60

#34

Post autor: Olek60 »

nadal nie kapuje co jest złego w tej 300km trasie w 4 osoby <mysli> o ile nie wiozę własnych dzieci (których nie posiadam notabene i jeszcze pewnie długo nie) to co mnie obchodzi że im ciasno, niech sobie sami kupią auto :D
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#35

Post autor: Uszy »

ceelx pisze:jak napisales wczesniej, hanka jezdziles na glebie, a vectra nie
oj nie zgodze się, bo vectra tez jezdze na glebie ;) może lekko złe porównanie, ale ogólny mój zamysł miałbyc taki, ze nie warto być chorym fanatykiem danej marki, poniewaz jest wiele aut fajnych, ktore nie pochodza z japonii i nie ejst to honda :D
Olek60 pisze:nadal nie kapuje co jest złego w tej 300km trasie w 4 osoby
wiesz co jest złego ? to, ze jak ktos za mna siedzi to musze byc mocno dosunietyy pod kierownice i jechac tak 300km to mi sie odechciewa zanim do auta wsiąde. Może ma na to wpływ fakt, ze jestem wysoki. Natoiast kiedys mialem okazje jechac eg hb w 5 osob i bylo wszystkim mega nie wygodnie, a kazdy czul sie jak w puszce z konserwami.
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#36

Post autor: sawczen »

CYkada pisze:m pakiet, nie m power, samo body, moim zdaniem zajedwabiście wygląda w bieli, seryjnie mozna kupic z m pakietem nie trzeba sztukowac.
zrozumiałem o co chodzi i właśnie w tej kwestii wyraziłem swoją opinię. Tak jak nie rozumiem audi 1,9tdi w s line tak nie rozumiem shitu z m pakietem.
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#37

Post autor: K23 »

sawczen pisze:
CYkada pisze:m pakiet, nie m power, samo body, moim zdaniem zajedwabiście wygląda w bieli, seryjnie mozna kupic z m pakietem nie trzeba sztukowac.
zrozumiałem o co chodzi i właśnie w tej kwestii wyraziłem swoją opinię. Tak jak nie rozumiem audi 1,9tdi w s line tak nie rozumiem shitu z m pakietem.
Coś jak dokładka vti w eg3/eg4. ;) Ale też jestem tego zdania co sawczen, M to M. 320d to 320d. ;)
Edler

#38

Post autor: Edler »

A znaczki Sir na EG4 :D? ten sam temat :d to taki lansik dla mniej zamożnych :D
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#39

Post autor: sawczen »

a kto ma sir na eg4?

ja rozumiem jeżeli ktoś ma eg3 czy eg4 i zrobi wszystko, żeby było tak jak być powinno (czyt. arturwwa) i wtedy wkleja jakieś wlepy, emblematy itp., ale nie m pakiet do diesla... jak se kupisz bi em dablju ze słabym silnikiem, a potem zeswapujesz itp., to wtedy body kit jest spoko...

z tą dokładką vti to nie trafiłeś Kwapcio, bo coupe też taką miały ;) i to jest akurat całkiem zrozumiałe, ale np. body kit ATR w zwykłym accordzie, który nie jedzie - fuj.
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#40

Post autor: CYkada »

jakos bardziej mi lezy e46 2,3b w m pakiecie, niz honda ze znaczkiem tajper, czy d15 ze znaczkiem sir.
ODPOWIEDZ