coupe PRO-TEC

Tylko informacje i dane techniczne.
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

coupe PRO-TEC

#1

Post autor: Civic5g.pl »

Jako, że wersja pro-tec staje sie coraz popularniejsza u nas, z racji importu z DE, postanowiłem troszku przybliżyć te zacną wersje. Na wstepie prośba o jakiekolwiek oficjalne info ( broszury, dane producenta) o tej wersji, jako, że przekopałem już pół internetu i nic nie ma...może ktoś z was coś ma? prosze zamieszczać!

Wracając do tematu wersja pro-tec charakteryzowała sie :

1) okleina karbonowa deski rozdzielczej
2) progi karbonowe (nakładki)
3) gałka zmiany biegów karbon - MOMO
4) klimatyzacja
5) pełna elektryka
6) dwie poduszki powietrza
7) alufelgi 15 cali(nie jestem pewien na 100% ale są to ARTEC - z logiem dekielka w szachownice - taki sam kolor i wzór jak okleina wewnątrz auta)
8) świetne fabryczne zawieszenie honda sport (niebieskie springi H&R -30mm i amortyzatory Kayab Sport)
9) drążek zmiany biegów ma ciut dłuższy dół (poniżej jabłka) i wpływa to na szybszą zmiane biegów - stwierdziłem po porównaniu seryjnych drążków z b2, z6 i d13 .

wersja ta wystepowała z silnikami d15b7 i d16z9, jednakże najpopularniejsza wersja to z silnikiem b7, a z z9 to już szczyt marzen ;)


- Moje zdanie jest takie, że Honda odstawiła wioche z tą okleiną, reszta bardzo fajna.
- wiocha nie wiocha, ale na pewno wygląda sto razy lepiej niż seryjna szara/czarna decha, bez okleiny....
- mógłbyś daa jakieś dokładne zdjecia tej okleiny ??
-tak to wyglądało :
Obrazek
Obrazek

- dokładnie to jest to plus nakładki na progi z logiem pro-tec.
Co do ekstrasów, to niektóre protec miały seryjne głośniki z tyłu, a także oryginalne maskownice na tylną półke, dodatkowo na przednich kielichach są zaznaczone miejsca pod otwory na śruby pod rozpórkę od vti.

- fotki naklejek
Obrazek

-nakładka carbonowa
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 15 paź 2009, 12:42:02 przez Civic5g.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
emka83
Berbeć
Posty: 44
Rejestracja: wt 03 lut 2009, 19:17:03
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post autor: emka83 »

ja mam ciekawą wersje pro-tec...a mianowicie 1.6 V-Tec 16V d16z9 i teraz najlepsze...skrzynia automatyczna:) Okleiny karbonowej na desce brak, ale widac jeszcze klej wiec podejrzewam, ze byla tylko poprzedniemu wlascicielowi nie pasila. Oczywiscie tak jak kolega na wstepie napisał, Full opcja (pełna elektryka, klima, 2 poduchy)

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2009 ]
...i jeszcze podlokietnik ze schowkiem:)
The Player

#3

Post autor: The Player »

Czy w stockowych wersjach proteca z manualną skrzynią biegów montowali vteca?
kuchar

#4

Post autor: kuchar »

Wszystkie te informacje masz na 1str. tego tematu!
Wersja Pro-Tec występowała z silnikami d15b7 i d16z9 vtec sohc.Nie ma czegos takiego jak "stockowa" wersja Pro-tec'a. Pro-tec to wlasnie wersja wyposażenia-najbogatsza.

P.S ogólnie pro-tec jest dosyć rzadko spotykany...a z silnikiem 1.6 (d16z9) jeszcze rzadziej...
The Player

#5

Post autor: The Player »

Panowie, a jak jest z kierownicą w por-tecach, bo bardzo często spotykam się z MOMO ala carbonowa taka jak tu:

Obrazek

Obrazek

Ona była standardowo montowana? Czy ktoś sobie po prostu zmienił?
kuchar

#6

Post autor: kuchar »

Nigdy nie widzialem takiej kiery w Pro-tec'u. Ale na fotce to nie jest Pro-tec...nie ma elektryki szyb, luster ani 2x poduszki powietrznej... :bored: dziwne...czy byly takie gołe Pro-teci ??
kwiatek87

#7

Post autor: kwiatek87 »

Też mnie to dziwi, że ten jest goły, ale na progu ma napis protec... Dziwny przypadek... A co do kiery, często widuję takie w autach sprowadzanych z Niemiec, domyślam się więc, że to pewnie jakiś tuningowy gadżet do tego auta popularny u naszych zachodnich sąsiadów, bo nie wydaje mi się, żeby to była seryjna kiera.
Pozdro.
The Player

#8

Post autor: The Player »

To na pewno jest pro-tec. Gałka, listewki, okleina...
kuchar

#9

Post autor: kuchar »

The Player pisze:To na pewno jest pro-tec. Gałka, listewki, okleina...
widze ale takie rzeczy można dołożyć...wiec albo ktos sobie ze zwyklego chcial zrobic por-tec'a i dolozyc te elementy albo były gołe pro-teci...a to by było bardzo dziwne bo pro-tec to najbogatsza wersja wyposażenia z troche niższym zawiasem.
Tiger
Forumowy As
Posty: 151
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 21:32:39
Lokalizacja: Łódź

#10

Post autor: Tiger »

widzial ktos/posiada ktos Coupete z ORG głosnikami z tylu(tzn maskownice + dziury?)
Miezian

#11

Post autor: Miezian »

Tiger pisze:widzial ktos/posiada ktos Coupete z ORG głosnikami z tylu(tzn maskownice + dziury?)
Co prawda nie mam wersji PRO-TEC, ale mam oryginalne Hondowskie głośniki z tyłu w półce z maskownicami.
The Player

#12

Post autor: The Player »

Wersja pro tec na pewno miała z tyłu maskownice, ale nie wiem czy oryginalnie z głośnikami.
venomgw

#13

Post autor: venomgw »

ja posiadam pro-teca mam z tyłu orginalna pólkę z maskownicami :) i z stopem
mam też na sprzedanie orginalne dystanse do głosników bo wsadziłem większe :)

dopiero teraz przeczytałem cały temat z tego co mi się wydaje orginalnie jeszcze były montowane tłumiki końcowe supersprinta :)
Soviet

#14

Post autor: Soviet »

Hej.

Ja też dopiero zobaczyłem temacik. Tak się składa że posiadam pełnego PRO-TECa z VTEC pełną elektryką maskownicami, orginalnymi dziurami itp. Wystawiona jest na allegro :)

http://allegro.pl/item829927128_honda_c ... klima.html

Link podaje w celu zobaczenia zdjęć. Co niektórzy już z tego tematu znają autko bliżej :)
The Player

#15

Post autor: The Player »

ja posiadam pro-teca
Venom Ty masz pro-teca? Bo nei widziałem u Ciebie deski w carbonie i napisów pro tec. Gałkę momo też miałeś fabrycznie?
venomgw

#16

Post autor: venomgw »

tak mam pro teca i carbon na desce jest reszta naklejek została zlikwidowana przy malowaniu
Łęgoś

#17

Post autor: Łęgoś »

The Player pisze:Wersja pro tec na pewno miała z tyłu maskownice, ale nie wiem czy oryginalnie z głośnikami.
nie miałą bo u mnie nie ma ani maskownic ani głosników ani 3-ciego swiatła sam takie pierdołki dokładałem a całą reszteoklein itd mam ;)
venomgw

#18

Post autor: venomgw »

Łęgoś pisze:
The Player pisze:Wersja pro tec na pewno miała z tyłu maskownice, ale nie wiem czy oryginalnie z głośnikami.
nie miałą bo u mnie nie ma ani maskownic ani głosników ani 3-ciego swiatła sam takie pierdołki dokładałem a całą reszteoklein itd mam ;)
jak nie miała jak miała widać albo ktoś ci wykręcił albo miałeś wersje dla ubogich :) no chyba ze były 2 wersje pro-teca
Łęgoś

#19

Post autor: Łęgoś »

venomgw pisze:
Łęgoś pisze:
The Player pisze:Wersja pro tec na pewno miała z tyłu maskownice, ale nie wiem czy oryginalnie z głośnikami.
nie miałą bo u mnie nie ma ani maskownic ani głosników ani 3-ciego swiatła sam takie pierdołki dokładałem a całą reszteoklein itd mam ;)
jak nie miała jak miała widać albo ktoś ci wykręcił albo miałeś wersje dla ubogich :) no chyba ze były 2 wersje pro-teca
Uboga wersja, bardziej wyposazonej wersji a to ciekawe :D:P ale bybyło chyba troche bez sensu a to ze mogl ktos wykrecic to fakt tego nie sprawdze ale kiedy mątowałem nową polke z maskownicami wlasnie i ze swiatlem stopu 3-cim to nie było nawet kabelka do podłaczenia tego światła wiec mialem czystą polke na poczatku:d
venomgw

#20

Post autor: venomgw »

Łęgoś pisze:
venomgw pisze:
Łęgoś pisze: nie miałą bo u mnie nie ma ani maskownic ani głosników ani 3-ciego swiatła sam takie pierdołki dokładałem a całą reszteoklein itd mam ;)
jak nie miała jak miała widać albo ktoś ci wykręcił albo miałeś wersje dla ubogich :) no chyba ze były 2 wersje pro-teca
Uboga wersja, bardziej wyposazonej wersji a to ciekawe :D:P ale bybyło chyba troche bez sensu a to ze mogl ktos wykrecic to fakt tego nie sprawdze ale kiedy mątowałem nową polke z maskownicami wlasnie i ze swiatlem stopu 3-cim to nie było nawet kabelka do podłaczenia tego światła wiec mialem czystą polke na poczatku:d
a ja miałęm wszystko łacznie z oryginalną instalacją do głosników i 3 stopu :) więc jednak była biedniejsza wersja i coś mi sie wydaje ze była ona dla ej2 bo ja mam ej1
ODPOWIEDZ