Spalanie

Tylko informacje i dane techniczne.
D_E_R_G
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 04 paź 2008, 22:38:50
Lokalizacja: Stargard

#21

Post autor: D_E_R_G »

mi w trasie spalila 6l na 100km przy jezdzie do 130. po miescie mi pali tak 9-10. Nie umiem spokojnie jezdzic przewaznie zmieniam bieg do 3tys ale 30% to jest do 5-6 tys bo uwielbiam ten dzwiek ^^
KamilŁDZ

#22

Post autor: KamilŁDZ »

ostatnio sie milo zaskoczylem, wyszlo mi, ze spalila 8,6l/100 km, a jezdilem agrysywniej niz wczesniej kiedy spalila mi 9,5 :D
jary_88
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: sob 31 sty 2009, 02:52:31
Lokalizacja: Suwałki (Podlasie)

#23

Post autor: jary_88 »

Miasto ok 10l do 5-6,5 tys obr. nie umiem powoli jezdzic, na trasie łagodniej ok 7l :civic:
Ostatnio zmieniony sob 31 sty 2009, 03:44:48 przez jary_88, łącznie zmieniany 1 raz.
Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, a tuning zabawą.
Jarek104

#24

Post autor: Jarek104 »

a ja mojej nie sprawdzam.. Ale w miescie bak starcza na 300km, zdarza sie, ze na mniej.. Tylko, że ciągle zimna jezdzi a jak juz sie rozgrzeje, to nie schodzi nizej 4 tysięcy.. ::)
gvader

#25

Post autor: gvader »

Ja ostatnio moim d15b2 na pelnym baku (45l jakby ktos nie wiedzial :P) po miescie zrobilem 400km
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#26

Post autor: Uszy »

gvader pisze:Ja ostatnio moim d15b2 na pelnym baku (45l jakby ktos nie wiedzial :P ) po miescie zrobilem 400km
ale tu chodzi o coupe ;)

ja dodam ze na pelnym baku po miescie robie około 450km ;)
gvader

#27

Post autor: gvader »

Sorki nie doczytalem dokladnie :happy: sorki za OT. Generalnie duzej roznicy miedzy qp a hb nie ma w d15 nie zaleznie czy b2 czy b7.
Jarek104

#28

Post autor: Jarek104 »

to ja generalnie też nie powinienem tu pisać ;)
buda coupe, ale takiego silnika fabrycznie nie miały ;)
Pyrek

#29

Post autor: Pyrek »

Moje seryjne EJ2 w automacie pali ok 7,8 - 8l LPG po trasie przy jezdzie ok 100km/h. Oczywiscie z dynamicznym wyprzedzaniem tir`ow i innych zawalidrog :) Po miescie pali troche wiecej ale watpie zeby palila wiecej niz 9-11l. Ile pali benzy to nie wiem. Spalanie mi znaczaco spadlo po regulacji zaworow, instalacji gazowej, wymianie filtrow i regularnym sprawdzaniu cisnienia powietrza w kolach ;)
pppawelek

#30

Post autor: pppawelek »

Coupe mam od miesiąca i jeszcze nie testowałem spalania (jak spr to napisze). Tylko interesuje mnie jaką prędkość macie przy 3tys obr/min? Bo w HB w d15b2 miałem coś pod 120 a teraz w d15b7 mam troszeczkę ponad 100...
kuchar

#31

Post autor: kuchar »

to masz dobrze...swoja drogą dziwne że w d15b2 na 'piatce' przy 3rpm. jest aż 120km/h <?> prawda to ? wg. pewnej tabeli, która chyba była gdzies na tym forum to w b2 przełożenia są krótsze
gvader

#32

Post autor: gvader »

Ja w b2 na 5 przy 3k rpm mam rowne 100 na blacie.
NeoN

#33

Post autor: NeoN »

u mnie D16Y2 na trasie przy sredniej 140km/h 11L a w miescie 10 bez problemu
pełen zbiornik starcza na 400KM w trasie ;/
kuchar

#34

Post autor: kuchar »

to chyba troche za dużo jak na Y2...ja w sumie swojego b7 nie sprawdzalem ale czasem mi się wydaje że jak przyciśnie się mocniej to lubi wypić troche więcej.

p.s oczywiście rezerwy nie mam zawsze dolewam jak wskaźnik zbliża się do czerwonej kreski bądź jest na równo z nia...wie ktoś kiedy auto stanie ? ktoś mi mówił że jeździł jeszcze poniżej czerwonej kreski gdy wskaźnik był na dole na literce 'E" prawda to ?
wafel107

#35

Post autor: wafel107 »

prawda. ja mialem syf w zbiorniku i musialem go wyczyscic. po tym wszystkim zalalem ok 3 litra paliwa (wiecej nie mialem) i musialem pod jechac na stacje. wskazowka nawet sie nie podniosla z dna
pppawelek

#36

Post autor: pppawelek »

Prawda z tym E bo jak miałem na gaz to nie raz mi schodziło, bo dolewałem tylko na rozruch od czasu do czasu za dwie dyszki;)
Awatar użytkownika
Youtro
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 15:50:32
Lokalizacja: WK/LB/DB

#37

Post autor: Youtro »

jak chcesz wyjezdzic paliwo na maksa to poznasz przy odpaleniu, ze dlugo musisz krecic (oczywiscie nie przy odpalaniu po przed chwilowym zgaszeniu)

mi ej1 z d16z9 palila w miescie 9-10 a nie jezdzilem wolno (max 11,5 kiedys spalila)

a rekord w trasie z wawy do walbrzycha to 5,3 (korki przy wylocie z wawy i we wrocławiu :)
pppawelek

#38

Post autor: pppawelek »

No to wreszcie sprawdziłem i jestem mile zaskoczony:) Trasa Nowy Sącz-Hel, 4 osoby, bagażnik zapakowany do pełna (troszkę do środka samochodu jeszcze trzeba było wepchać;)), pomiar:
I - 5,8l/100km (spokojna jazda cała drogę (120km max) do Grudziądza, jedynie na A1 przez jakieś 90km 140km/h)
II - 6,2l/100km (normalna jazda, w tym ok 50minut w korku i 60km w miescie)
Wiec wg mnie jest super:)
Tylko zastanawia mnie pojemność baku(podobno 45l????), bo za pierwszym razem weszło mi 38l niecałe, a wskazówkę miałem pod czerwona kreską, drugi raz na czerwonej kresce-32l, a trzeci lekko nad 29l....
Awatar użytkownika
Youtro
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 15:50:32
Lokalizacja: WK/LB/DB

#39

Post autor: Youtro »

jak jest na czerwonej to około 10 litrów jeszcze jest...
Tiger
Forumowy As
Posty: 151
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 21:32:39
Lokalizacja: Łódź

#40

Post autor: Tiger »

troche odswierze temat poniewaz czytam i jestem przerazony :O

wiec zaczne tak: gdy moja Qpe kupilem to na trasie z Żarów do Lodzi spalila mi 6.1l/100km(katalogowo)
w miescie trudno mi zejsc ponizej 9.5-10l

lecz co najgorsze ostatnio jechalem do belchatowa i z powrotem trasa(ok 120km)
nie przekraczajac 120-130km/h i spalila mi bagatela !!!! 11.5l/100km !!! wie ktos moze co jest przyczyną???


odrazu mowie czasem lubie depnac no ale przewaznie jezdze w miescie do 2.5tys obrotow
ODPOWIEDZ