Komplet zamków do Civica.

Tylko informacje i dane techniczne.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

Komplet zamków do Civica.

#1

Post autor: Walnuts.inc »

Witam, ostatnimi czasy przebyłem niezłą przeprawę z wymianą wkładek zamków w moim HB i pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Zdjęcia kompletów do HB:
Wersja Japońska:
Obrazek
Wersja Kanadyjska:
Obrazek

Teraz porównanie Ori Japonki do zamiennika Kanadyjki (Japonka po lewo, Kanadyjka po prawo):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz porównanie Ori Japonki do zamiennika Japonki (Ori po lewo, zamiennik po prawo):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać Ori jest zdecydowanie masywniej wykonany lecz zamiennik pasuje idealnie i po zamontowaniu nie ma żadnych luzów.


Teraz co do wyboru kompletu.

Sposób jaki polecam to wyciągnięcie wkładki stacyjki i porównanie który zestaw będzie nam potrzebny. Najpierw trzeba ściągnąć osłonę stacyjki która od spodu trzyma się na trzech śrubkach, po ich odkręceniu dwie połówki osłony trzymają się na czterech plastikowych zatrzaskach (Uwaga! plastik jest stary i łamliwy, ja połamałem jeden zatrzask).

Wkładka w stacyjce w wersji Japońskiej ma trzy zabezpieczenia, w Kanadyjsniej Dwa:
1: Trzpień na górze który można wcisnąć dopiero gdy we wkładce znajduje się kluczyk w pozycji numer 1
2: Od strony deski rozdzielczej znajduje się łapka która zabezpiecza przed całkowitym wysunięciem wkładki, trzeba ją odgiąć w stronę deski rozdzielczej ażeby wyjąć wkładkę na zewnątrz.
3: Wersja Japońska ma zabezpieczenie w postaci śruby Torx z wypustką po środku (chyba to powinno nam wskazać bez demontażu którą wersję wkładki potrzebujemy). Z braku właściwych Torxów udało mi się wykręcić go przy pomocy probówki.

Tekst poparty własnym doświadczeniem, możliwe że są egzemplarze samochodów które będą przeczyły temu co tu opisałem. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.
Ostatnio zmieniony ndz 26 lut 2012, 11:39:02 przez Walnuts.inc, łącznie zmieniany 1 raz.
Bolsik
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 17:47:00
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

#2

Post autor: Bolsik »

nie wiem który jest który ale jeden jest z wersji USA a drugi z japonii
porterpce
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 08 wrz 2013, 13:53:59
Lokalizacja: Pyskowice

#3

Post autor: porterpce »

stacyjki sa bardzo podobne , jest w tym jakas roznica? oprocz tej koncowki ze tam jest wyciete a w tym 2 pelne? bez wzgledu jakie kupie to bedzie mi pasowalo i dzialalo?
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#4

Post autor: Walnuts.inc »

Jak masz stacyjkę Japonia to nie będzie Ci pasować z Kanady i odwrotnie, spójrz na końcówki zamków.

W Kanadzie masz pełną końcówkę.

W Japonce masz wycięcie w końcówce.

Musisz wyciągnąć stacyjkę i zobaczyć co masz.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
ODPOWIEDZ