Czym dla ciebie jest JDM

Wszystko co związane z kierunkiem stylizacji JDM
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

Czym dla ciebie jest JDM

#1

Post autor: Civic5g.pl »

Siemka mam pytanie czym dla was jest JDM?? Wydawalo by sie, ze pojecie jest wąskie oznaczające doslownie Japonski rynek krajowy. Jednak ile osób tyle teorii dla niektórych JDM to np. pomaranczowe kierunki dla drugich to cleary, a inna osoba powie, ze seryjne kierunki są JDM-owe, a wiec co za detale bądz co za zmiany dla was są JDM-owe? A co nim nie jest?


P.S. Tutaj wrzucam coś zabawnego, mianowicie lampy tylne do SEICENTO w stylu jdm link ponizej: http://www.allegro.pl/item309875711_now ... _jdm_.html
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#2

Post autor: Civic5g.pl »

Styl JDM to pojazdy, cześci, dodatki produkowane tylko i wylącznie na rynek japonski. Wszystko co wystepowalo w samochodach japonskich a nie wystepowalo w pozostalych cześciach świata.
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#3

Post autor: Civic5g.pl »

Ja poszedlem moze nie w JDM ale USDM. Jak widze jakieś dodatki wlasnie z wersji japonskiej bądz amerykanskiej to poprostu musze je miec. Są to naprawde fajne dodatki, czasem naprawde niewielkie które jednak zmieniają cale auto. Dlatego jestem odrazu nastawiony na nie jezeli chodzi o jakieś spojlery, gej looki itd, ale mozna mi to chyba wybaczyc :jdm:
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#4

Post autor: Civic5g.pl »

JDM w moim ?yciu zagości3 jakieś 2 lata temu, na początku nie wiedzia3em za bardzo co to, nie zna3em nawet roziwniecia skrótu, na dzien dzisiejszy przez JDM rozumiem podobnie jak YETI, rzeczy, gad?ety których nie ma nigdzie indziej ni? w Japonii, co prawda USDM tez lubie i czasem staram sie wzorowaa na nim, ale generalnie dla mnie JDM to wszytsko co, co sie mo?e i powinno kojarzya z Japonią :-)


P.S
Arin ja kiedyś widzia3em na allegro lampy ty3 do calibry JDM :krzeslemgo:
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#5

Post autor: Civic5g.pl »

Dla mnie stylem JDM jest ulepszanie serii pod wzgledem mechanicznym. G3ównie rzeczy, które powodują ?e samochód mo?e pokonywaa jak najszybciej zakrety.
Je?eli chodzi o wygląd to tylko i wy3ącznie drobne detale z rynku Japonskiego.

Tu jest wszystko 3adnie i dok3adnie napisane
http://www.civic5gen.pl/forum/viewtopic.php?p=4158#4158
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#6

Post autor: Civic5g.pl »

i poco 2 artykuly o tym samym?
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#7

Post autor: Civic5g.pl »

nie są o tym samym
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

swsws

#8

Post autor: Civic5g.pl »

swsws
gvader

#9

Post autor: gvader »

Reaktywując temat. Dla mnie czymś odmiennym od tego wszystkiego co jeździ po naszych drogach, czymś fajnym ze względu na oryginalność i fajny styl.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#10

Post autor: AriN »

JDM = piękna forma zachowana w prostocie :)
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
sebush

#11

Post autor: sebush »

AriN pieknie to ujoles : :D
mi3tki

#12

Post autor: mi3tki »

nie jestem znawca ale sie wypowiem ...

jak juz kolega któryś ujoł JDM to cześci bądź niektóre egzemplarze (EK9) samochodów które wystepuja tylko i wyłacznie na rynku japońskim ...

ja swój samochód robie w JDM i ala USDM ---> dlaczego ala USDM ?? wiekszośc rzeczy typu lotka kierunkowskazy i t d to zamieniki lub kopie np. Rota -> advan volk i t d :)
Zawada

#13

Post autor: Zawada »

mi3tki pisze:ujoł
ujął :wstyd:
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#14

Post autor: AriN »

Przykładem gadżetu który uznawany jest za JDM, a tak faktycznie jest USDM są pomarańczowe kierunki. Wiec JDM jest rozumiany przez każdego troszkę inaczej :P
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
arti86pl

#15

Post autor: arti86pl »

a jezeli mam Civica Japan Import to on sam w sobie jest JDM?? :P kierownica po prawej, za kierownica wszystko na odwrot (kierunki z prawej, wycieraczki z lewej:) w sumie mam unikatowe czesci takie jak deska rozdzielcza :P, ciezko sie przyzwyczaic ale da sie jezdzic ;) zamiast komus pomrugac to szyby sobie spryskuje :gunsmilie: hehe
Natka

#16

Post autor: Natka »

Dla mnie JDM jest czymś nowym;) bo dopiero poznaje.. fascynuje mnie;D
http://derrickbou.files.wordpress.com/2 ... 9-jdm2.jpg
piciu81
Forumowy As
Posty: 179
Rejestracja: śr 25 cze 2008, 11:04:52
Lokalizacja: CT

#17

Post autor: piciu81 »

Arin to ładnie ujął, szczerze powiem że 2 lata temu kiedy polizałem pierwszy raz ten styl nie podobał mi się, jeszcze do niedawna amber cornery też mi się nie podobały, tak samo jak czarne felgi czy jakieś inne kolory, dzisiaj jest inaczej, sam mam czarne felgi i kolorowe też mi się podobają, oczywiście w granicach rozsądku, na zwykłe alu nie zwracam uwagi, JDM to dla mnie dodatki, gadżety, partsy, jednym słowem tuning w stylu japońsko-amerykańskim, jednakże z nutą mojego własnego "ja", wzoruje się na pewnych schematach jednak nie do końca, no i najważniejsze jest to że mam z tego powodu czisa na twarzy:)
NO RACE NO FUN!
matijose

#18

Post autor: matijose »

Dla mnie JDM to hobby,pasja sądze iż jdm to najlepszy kierunek w którym 'tjuner':D może podążac mając Japońca; :furious:
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#19

Post autor: ceelx »

niedostepny styl przez nasze zarobki i ceny przesylek :P


pseudoJDM ---> kierunek stylizacji japonskich aut w PL :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#20

Post autor: grrruby »

tak właściwie...

JDM to kierunek stylizacji i ogólnie zmian, tuningu samochodów japońskich. Więc dla mnie jest to taki wzór do naśladowania, coś czym mogę się kierować, tuningując samochód :) Uzasadnienie? Tak przyrządzony samochód podoba mi się najbardziej :D Kwestia gustu ;)

W dodatku styl ten w Japonii z tego co wiem charakteryzuje się m.in. przerabianiem samochodów tak, aby jak najlepiej spisywały się w nielegalnych wyścigach, czyli szybkiej jeździe :) a to również mi pasuje :D
ODPOWIEDZ