Czym dla ciebie jest JDM

Wszystko co związane z kierunkiem stylizacji JDM
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#41

Post autor: ceelx »

peeeeerdoliszzzz :cyklop:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
summitsvift
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 20 kwie 2009, 23:22:23
Lokalizacja: Las-Tuszyn

#42

Post autor: summitsvift »

AriN pisze:Summitsvift, a co to moja wina że do Łodzi ludzi nie ściągają takich aut? "Wyrzuty do garbatego, że ma proste dzieci..."
Twoja :fish:

Nie no tylko pisze jak jest a jest lipa
dress like a skater, ride on you like Shawn White...
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#43

Post autor: AriN »

No jest ale co poradzisz... Taki kraj... Nie mogą w urzędach wprowadzić blach o wymiarach amerykańskich/japońskich, a my oczekujemy rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie, chodź może w końcu dojdzie do tego że UE dobierze się urzędowi do dupy i nakaże możność rejestracji takich aut. Bo już kilka razy wspominała o tym, ale polaczki nic sobie z tego nie robią... :bored:
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#44

Post autor: ceelx »

wrocmy do tematu ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
summitsvift
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 20 kwie 2009, 23:22:23
Lokalizacja: Las-Tuszyn

#45

Post autor: summitsvift »

Ogólnie czym jest dla "Ciebie" JDM a czym jest JDM naprawde to dwie różne rzeczy.

Jest prawdziwy JDM którego u praktycznie nie ma , styl JDM i pseudo atrapo-podróba stylu JDM którego u nas jest pełno :bans:
dress like a skater, ride on you like Shawn White...
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#46

Post autor: arturwwa »

summitsvift pisze:est prawdziwy JDM którego u praktycznie nie ma , styl JDM i pseudo atrapo-podróba stylu JDM którego u nas jest pełno :bans:
juz bez przesady, nie jest tak zle.
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#47

Post autor: CYkada »

JDM to metki za grube siano, nic wiecej.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#48

Post autor: AriN »

JDM to również grube poszukiwania po szrotach, aukcjach aby kupić to jak najtaniej i jak największego rodzynka ;) Mam tu na myśli OEM graty które były dokładane do poszczególnych modeli jako akcesoria.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Olek60

#49

Post autor: Olek60 »

natrafiłem na linka który sprawił że znów pomyślałem nad owym tematem:
http://allegro.pl/vw-golf-porsche-raryt ... 71959.html
stickerbomb -check!
klapa us - check!
felgi od porsche (coś tak jakby dać od integry) check!
swap hebli od bardziej prestiżowego auta (vide integra,eg6) check!
smoked front check!
reszta modów na częsciach OEM check!

i w ten sposób mamy Panowie golfa jdm wedle wszystkich panujących trendów forum hondy :) czyli widać ile ten nasz tuningi warte.
BTW bardzo lubię vw i sam byłem właścicielem.
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#50

Post autor: K23 »

Olek60 pisze:natrafiłem na linka który sprawił że znów pomyślałem nad owym tematem:
http://allegro.pl/vw-golf-porsche-raryt ... 71959.html
stickerbomb -check!
klapa us - check!
felgi od porsche (coś tak jakby dać od integry) check!
swap hebli od bardziej prestiżowego auta (vide integra,eg6) check!
smoked front check!
reszta modów na częsciach OEM check!

i w ten sposób mamy Panowie golfa jdm wedle wszystkich panujących trendów forum hondy :) czyli widać ile ten nasz tuningi warte.
BTW bardzo lubię vw i sam byłem właścicielem.
Golfa jdm?
Człowieku.
I nie wiem co tym postem chciałeś ogólnie wyrazić. ;)
Olek60

#51

Post autor: Olek60 »

to że wszystkie mody niczym nie różnią się od tych co np w autach na tym forum, hucznie ogłaszane jako jdm... człowieku
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#52

Post autor: K23 »

Olek60 pisze:to że wszystkie mody niczym nie różnią się od tych co np w autach na tym forum, hucznie ogłaszane jako jdm... człowieku
No spoko, ale to, że zmienia się felgi, hamulce to nie nowość, w każdym stylu to się dzieje, w każdym samochodzie w pewnym momencie przychodzi na to czas.
Co do hucznego ogłaszania jako jdm to mam właśnie zdanie, że w większości przypadków na tym forum mówienie o aucie "JDM" jest mocnym nadużyciem. Pisałem to już nie raz, pewnie za chwilę po raz kolejny mnie ktoś pojedzie, że jak jestem taki mądry to cośtam cośtam blebleble. ;) Dla mnie stickery z allegro, lotka ala spoon i tłumik ala mugen nie są JDM i koniec kropka. Są to mody w pewnym kierunku, ale nie jest to JDM. Zanim jeszcze kupiłem Hondę miałem takie lekko mylne pojęcie o Japanese Domestic Market, ale właśnie dlatego, że naoglądałem się amberów, rot i czarnych masek na forach.
Po zrozumieniu pewnych rzeczy i po prostu poczytaniu nie tylko na naszych forach i oglądaniu wielu projektów, JDM to w moim mniemaniu oryginalne części z Japonii/tylko na rynek japoński, unikatowe w pewnym sensie, często poprawiające osiągi/właściwości jezdne auta, a nie coś "za stówkę" co robi lans na forum, niby wygląda, ale pewnie rozwali się za pół roku i nie wiadomo czy działa na plus czy na minus dla auta.
JDM to nurt, a dla niektórych styl bycia, życia, a nie wlepy i dokładka. Niestety mnie jeszcze nie stać na taką zabawę po całości, ale nie mam też zamiaru mówić, że moje ambery są JDM. :laugh:
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#53

Post autor: arturwwa »

kwapcio, masz racje! niestety jdmowe projekty mozna u nas policzyc na palcach dwoch rak (jesli chodzi o hondy), ale mozna to zrozumiec ze wzgledu na dostepnosc czesci, co ma wplyw na ich cene, co ma z kolei wplyw na ich dostepnosc. natomiast niesamowicie irytuja stickerbomby, wydechy wiadro, wszechobecna dlubanina i druciarstwo.
Barkley

#54

Post autor: Barkley »

Jak wyżej..Same haslo głosi Function over fashion, wiec wiadomo ,że nei chodzi o to by auto urywało dupe, naklejkami, ale o to ,żeby było na maxa wypasione tym co jest mało dostepne i jest tego kilka sztuk na swiecie. Przynajmniej ja tak to rozumiem..stricte ambery nie są jdm, lecz USDM.

Co do Gofra, nie jest zly widac ,że kilka workow $ w niego poszlo, lecz nadal jest to pospolita i brzydka Trójeczka :)
elPresidente

#55

Post autor: elPresidente »

Ja gdzieś widziałem naklejkę Jeżdżę Dzięki Mamie i to jest dla mnie prawdziwy JDM (pożyczka na Hankę od mamy)! Bo większość z nas ma raczej a'la JDM a to tak jak z przepisem znalezionym kiedyś w sieci. Królik a'la zając...

Owszem, chętnie po ogarnięciu blachy zakupię znaczek Ferio, ale np. taka wg mnie zajebiaszcza sprawa jak owiewka tylnej szyby
Obrazek
Ale za 300$? To już jest chore, bo rozumiem ładować kupę siana w silnik, ale tyle, za takie pierdoły? Aczkolwiek jakieś map ligty, i podobne pierdółki z JDM są fajną sprawą, ale nie kosztują też astronomiczynch pieniędzy, więc takie pierdółki - warto. Ponad 300zł za szeroką konsolę to trochę przesada. Ja za 150zł mam całe wnętrze (bez założonych boczków jak narazie) z MB6 razem z montażem. Nie jest to JDM, ale dużo daje, wygląda i przede wszystkim poprawia komfort sprawiając, że samochód jest bardziej ucywilizowany jak na dzisiejsze czasy. A co mi po takiej konsoli? Fakt, kieszonka praktyczna. Nawet z dimmera nie kożystam, jak pewnie wiele osób. Pewnie z map lightem po miesiącu by było to samo. Ale to moje zdanie, a każdy może mieć inne, co jednak trzeba uszanować, bo taki JDM to sztuka dla sztuki.
Gorliś
Pełnoprawny User
Posty: 90
Rejestracja: pn 22 cze 2009, 02:13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

#56

Post autor: Gorliś »

To juz jak weszlismy w temat to i ja sie wypowiem:
JDM to dla mnie:
Honda Civic (inne samochody to wlasciwie nie jest JDM),
pomaranczowe kierunkowskazy (najlepiej oklejone folia),
tona naklejek, w sumie nie wazne co na nich jest - i tak sa JDM (a stickerbomb najbardziej)
Felgi ROTA, lub ewentualnie ich podrobki(sic!) - felgi Drag,
ew. jakiekolwiek felgi pomalowane na krzykliwy kolor, choc oczywiscie najkepiej na zielono (dodatkowe punkty respektu)
lotka i lusterka spun,
wydech typu "apexi n1" choc jeszcze 5 lat temu nazywano go mugenem i tez byl JDM
tylna burta USDM (juz sama nazwa wskazuje jak bardzo JDM to jest)
Pasy takata

PS. oczywiscie caly ten post nalezy traktowac jako satyre na nasze civicowe spoleczenstwo. Zeby nie bylo - czesc rzeczy z tej listy mi sie podoba, czesci nie cierpie. W swoim samochodzie nigdzie nie uzywam skrotu JDM, po prostu modyfikuje go tak, by mi sie podobal. Jak mi sie cos przypomni, to dopisze do listy.
EDIT: jeszcze jedno zdanie mi sie przypomnialo, byc moze dla niektorych kontrowersyjne: "JDM is the new rice."
Ostatnio zmieniony pn 24 paź 2011, 04:53:26 przez Gorliś, łącznie zmieniany 2 razy.
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#57

Post autor: arturwwa »

tak, jdm to sztuka dla sztuki, dlatego nie kazdy jest w stanie to zrozumiec i wydac 300$ za owiewke albo 60$ za ori klakson z eg sir-s ;)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#58

Post autor: ceelx »

ta owiewka to chyba 300pln a nie $ :P
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#59

Post autor: arturwwa »

bardzo mozliwe, ze w dolcach, spojrz na ceny mega rare czesci typu oem gathersy, coin pockety i inne jdmowe wymysly. jakbym mial sedana to bym na nia ciulal, bo jest fajna! ^^
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#60

Post autor: ceelx »

trzeba wiedziec gdzie szukac ;)
uwierz ze kupic mozna taniej, ale przesylka juz jest mega droga, bo paczka jest niestandardowa.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
ODPOWIEDZ