Czym dla ciebie jest JDM

Wszystko co związane z kierunkiem stylizacji JDM
RaFiiEG3
Berbeć
Posty: 41
Rejestracja: pt 24 gru 2010, 22:26:43
Lokalizacja: Łask

#21

Post autor: RaFiiEG3 »

JDM coś możliwego tylko w japoni :furious: u nas pseudo JDM którego w polsce chyba nikt nie osiagnie ale każdy tjuningując japońca w pl z duma pisze JDM:) ale wzór do nasladowania jest mega i wygląd auta jest proffi :flex:
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#22

Post autor: AriN »

Gdzieś było pisane, że w Polsce JDM ma troszkę inną formę ponieważ nie każdego stać aby wydawać bóg wie jakie siano na dokładkę, dlatego też robi się formy itp kopię oryginału, aby było to tanie. Jak również w PL ciężko z takowymi gratami. Zabawa w JDM w polskich warunkach to robienie auta w tym stylu jednak niekoniecznie na JDM gratach, ale żeby mimo wszystko auto miało ten smaczek, a jeżeli mamy coś faktycznie JDM to jest wow :D

P.S. Leczy mnie jednak to, że ludzie obkleją auto tonami naklejek i już w tytule JDM auto...
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#23

Post autor: ygor »

dokładnie Podwójny Asie , te naklejki sa najgorsze , zaraz po nich sa skarpetki, korki wlewu oleju i chlodnicy, i malowanie felg tylko po to zeby nie byly seryjnego kolor (pomimo ze sa brzydsze) - przeciez to co nazywacie jakimis nie weim zasadami JDM (ktore zreszta wymyslili amerykanie) mówi Function over Fashion - a wydawanie przeszło 100 pln za korek ktory do niczego potrzebny nie jest a ma logo mugena to jest po prostu farsa i to ciagle gadanie o podazaniu w jedynym slusznym stylu ... ja rozumiem ze podrobka lotki spoona moze sie podobac , ambery i klir blaki (sam mam i bardzo mi sie podobaja) , ale czasem dochodze do wniosku ze pewne rzeczy robi sie zeby byc fajnym ... a jak wszyscy beda probowac to nikt fajny nie bedzie ... ogolnie teraz za wszelka cene chce nie byc JDM ...
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#24

Post autor: grrruby »

no ale zaraz, skoro coś nam się podoba, to też takie chcemy mieć i to jest natura człowieka :) dlaczego masz taką fryzurę, a nie inną? :P bo taka Ci się podoba :)

ja chce zrobić auto z zewnątrz stylizowane na styl JDM, bo taki styl mi się podoba, a nie jakieś wielkie spojlery czy nie praktyczne felgi.

poza tym ja wyznaję tą zasadę "Function over Fashion" (no może poza lotką i lusterkami spoon style :P ). auto ma być do szybkiej jazdy i uwierz mi, że mało kto uważa auto w stylu jdm za "fashion" :) przecież te projekty można nieraz uznać za sleepery, a że dla nas są wyjątkowe, to tylko o nas świadczy :)
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#25

Post autor: AriN »

Nie ukrywajmy jednej rzeczy co niektóre osoby pewnie by chciały mieć wyjeba.ny lakier bóg wie jakie felgi, jakiś fajny spojlerek itp., ale ich nie stać wiec idą w coś gdzie nie trzeba pakować "niby" takiego siana aby niektóre osoby robiły wow... ;) Dla mnie osobiście JDM/USDM jest to czymś w co warto brnąć bo po prostu styl tych aut mi się podoba i tak pozostanie raczej. Nie stać mnie na ładowanie zawiasów Teina, szelek Takata i wymiany wszystkiego na OEM, tak więc robię coś na pograniczu prawdziwego JDM-u. Nie ukrywam że jak bym miał siano to dalej bym się w to pakował ale z grubszymi gratami i może nie koniecznie już Civickiem ;)
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Olek60

#26

Post autor: Olek60 »

Dla mnie kwestia czy coś jest ori czy nie praktycznie nie jest istotna, wiadomo, kogo stać tego stać, zresztą czym się różni oryginalna lotka spoon od podróbki? może spasowaniem, jakością czy kilkoma gramami ale w końcu te sprawy to nie jest function :)
Co mnie najbardziej wkuża to totalne poplątanie USDM z JDM. Wszyscy oglądają i podniecają się fotkami aut robionymi przez hamburgerów zza wielkiej wody za niebotyczne kwoty. Potem widzę na forum japońskie auto z amberami(sam mam, lol), obrysówkami US, lampami US, burtą US(wbrew pozorom różni się od tej z JP) i jeszcze rejestracją z Californii i myślę o co chodzi :D. Dla mnie JDM to po prostu mieć auto tak jakby dopiero zdjęli je z kontenera ze statku płynącego z Japonii. Ogólnie wizualna niemal seria z modami polepszającymi warunki jezdne/moc itp. Jeśli ktoś chce zobaczyć to niech wpisze Kanjo Racers na YT i tam będzie japoński civic-only team gdzie raczej nie bawią się w kolory tęczy na samochodzie, w wire-tucki czy w felgi z rantem w polerce i tego typu amerykańskie wymysły :).
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#27

Post autor: ceelx »

tak od siebie dodam tylko jeszcze to, ze hamburgery jaraja sie strasznie EDM gratami i robia auta w ten styl :D
jako przyklad moge przytoczyc tutaj DIY jak zrobic kierunki boczne w blotnikach znalezione na honda-tech.com :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#28

Post autor: grrruby »

heh a mi się nasuwa stwierdzenie "styl jest stylem, kurde" :P a jego interpretacja czy dane zastosowanie to sprawa indywidualna, każdy ma inny pogląd z tego co widać, więc każdy robi co chce :D ja preferuję przede wszystkim zabawę, a nie robienie coś bo tak trzeba.

ceelx to może zróbmy sklep z częściami EDM na rynek amerykański :D
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#29

Post autor: ceelx »

nie wiem jak ty, ale ja juz mam i handluje z hamburgerami :P
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#30

Post autor: grrruby »

:wstyd: nie wiedziałem ;) z ciekawości, ile są w stanie dać za takie kierunki edm? :P nie chcą kupować burt edm? xD

napisz na PW i może koniec off topa ;)
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#31

Post autor: AriN »

Wielka wymiana gratów z chłopami za wielkiej wody :P Burta usdm za burtę edm :P I tu właśnie widzimy że styl "JDM" trochę traci na autentyczności bo w stanach chłopy zaczynają pakować to czego nie mają na rynku już nie tylko JDM ale i EDM ;) Więc niedługo będziemy mieli auta nad którymi chłopy z usa powiedzą wow ale zajebiste auto :P:D
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#32

Post autor: ceelx »

grrruby pisze: nie wiedziałem z ciekawości, ile są w stanie dać za takie kierunki edm? nie chcą kupować burt edm? xD

napisz na PW i może koniec off topa
wystaw na ebay.com, a sie dowiesz :P
przesylka takiej burty pewnie by zjadla ;)
AriN pisze:Wielka wymiana gratów z chłopami za wielkiej wody Burta usdm za burtę edm I tu właśnie widzimy że styl "JDM" trochę traci na autentyczności bo w stanach chłopy zaczynają pakować to czego nie mają na rynku już nie tylko JDM ale i EDM Więc niedługo będziemy mieli auta nad którymi chłopy z usa powiedzą wow ale zajebiste auto :D
w sumie i u nas mozemy mowic ze mamy styl PDM :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
summitsvift
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 20 kwie 2009, 23:22:23
Lokalizacja: Las-Tuszyn

#33

Post autor: summitsvift »

styl JDM to można mieć w Irlandi czy UK jak u nas nie będzie można rejestrować RHD to jest styl pseudo JDM pomijając już że mało kogo stać na graty z Japoni to jeszcze nigdy nie zobaczysz takich rodzynków jak Sylvia S15, Toyoty Aristo 2JZ , Chaser... pięknych GT-R, DC-5 type-R czy chodziażby kozackich japońskich Vanów jak nowy Nissan Elgrand tak można wymieniać w nieskończoność ...i to ma być wolność :furious:
dress like a skater, ride on you like Shawn White...
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#34

Post autor: AriN »

Summitsvift takie mocne JDM-y jak GT-Rki to da radę spotkać bo ludzie ściągają je i jakoś po znajomości rejestrują bądź jeżdżą na angielskich papierach.. Jednak ciężko jest spotkać inne JDM-y np. vany. A z tym JDM-em to każdy rozumie to trochę inaczej tak jak pisałem wyżej. :gunsmilie:
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
summitsvift
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 20 kwie 2009, 23:22:23
Lokalizacja: Las-Tuszyn

#35

Post autor: summitsvift »

AriN pisze:Summitsvift takie mocne JDM-y jak GT-Rki to da radę spotkać bo ludzie ściągają je i jakoś po znajomości rejestrują bądź jeżdżą na angielskich papierach.. Jednak ciężko jest spotkać inne JDM-y np. vany. A z tym JDM-em to każdy rozumie to trochę inaczej tak jak pisałem wyżej. :gunsmilie:
Ciekawe ciekawe bo ja jeszcze żadnego nie spotkałem w Łodzi żadnego JDM-a oprócz marnego swojego
dress like a skater, ride on you like Shawn White...
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#36

Post autor: K23 »

GT-R w Łodzi na żywo widziałem R35 czarnego kiedyś, dosłownie w tym tygodniu na blachach EL czerwonego. Poza tym widziałem i dotykałem warszawskie egzemplarze, a ogólnie po Polsce jeździ ich już trochę, jak masz szczęście to zobaczysz.
R34 niedawno z kumplem widzieliśmy jak jechało Pomorską i wiem, że jest ono faktycznie w Łodzi, razem z nim Silvia S15 również do Łodzi przyjechała. Poza tym S15 w drifcie zobaczysz, są w PL co najmniej dwie Silvie S13, są AE86, DC-5 myślę, że też znajdziesz... JDMowe Evo, Subaraki, niektóre poprzekładane, niektóre nie również jeżdżą. Także nie przesadzajmy, że tak nic u nas nie ma i same eg3 smrodzą olejem, albo toyoty yaris w dieslu... ;) Te kilkunastoletnie JDMy nie są już aż tak drogie i sporo osób na nie stać, dlatego się pojawiają, a nóweczki jak R35 potwierdzam Ci, że również można spotkać.
Zaczynamy jednak odchodzić od tematu...
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#37

Post autor: ceelx »

Japan Domestic Market
chyba nikomu nie trzeba tlumaczyc tych slow.
szkoda tylko ze raty seryjnego np ferio sa tak drogie u nas i nie do zdobycia.
np bumper pole czy antena z wersji ballade ( mowa oczywiscie o sedanie :P )
jednakze chlopaki zza wody chetnie wymieniaja sie za graty edm, bo dla nich to jest rarytas :P
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#38

Post autor: AriN »

Summitsvift, a co to moja wina że do Łodzi ludzi nie ściągają takich aut? "Wyrzuty do garbatego, że ma proste dzieci..."

Ceelx daj mi kontakty do chłopaków z chęcią się powymieniam :D :P Wiesz ale to tak samo dla nas blenda USDM bądź lampy USDM, 3 światło stopu itp. pierdoły są wow a dla nich to norma :]
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#39

Post autor: ceelx »

jak chce interior ferio to spokojnie z kevinem mozesz sie dogadac :D
trojkaty ferio tez ma :D
no wlasnie o to chodzi. kevin chcial wymienic caly srodek na edm, tunelem zwyklym itd. inny koleszka chcial wlasnie lampy tylne z fogiem ( nasze europejskie ) wiec da sie z nimi dogadac ;)

glowny kontakt jest TUTAJ :kid:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
RastaMan81

#40

Post autor: RastaMan81 »

ale to link do GOOGLE
ODPOWIEDZ