Przyciski w 5g

Wszystko co związane z kierunkiem stylizacji JDM
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

Przyciski w 5g

#1

Post autor: BRNK »

Siema, ostatnio ziomek, ktory zakupil jajko zadal mi pare pytan, jedno z nich dotyczylo przyciskow i szczerze powiem nie wiedzialem co mu odpowiedziec.

chodzi mianowicie o przyciski po lewej stronie kierownicy.
Są 3 sztuki.

Obrazek

z tego co zrobilem dochodzenie w tej sprawie to:

- jedno miejsce zajmuje szyberdach (z tego co dalej wybadalem byly wersje z przyciskiem szyberdachu po lewej lub prawej stronie, od czego to zalezalo?

PRAWY

Obrazek


LEWY

Obrazek

-drugie miejsce zajmuje dimmer lub przycisk spryskow lamp

Obrazek

Obrazek

-trzecie miejsce, a raczej zostalo jescze 1 miejsce bo przeciez jak widac wczesniej szyberdach moze byc jako pierwszy przycisk lub jako trzeci. Tutaj mamy do czynienia z przyciskiem halogenów, ale zeby tego także bylo mało sa wersje:

LEWA

Obrazek

PRAWA

Obrazek

A teraz sedno sprawy, czy nie istnial civic ktory mial halogeny, spryski, tempomat, szyberdach i dimmer? :help: :kid: :kid: a jesli tak to gdzie pomieścili przyciski? :D


podobnie z tunelem srodkowym tym przy ręcznym, sa tam 2 miejsca, jedno z nich zajmuje regulacja swiatel, ale byly tez wersje z podgrzewanymi fotelami, fotele wlaczalo sie 1 przyciskiem czy 2 osobnymi? jesli 2 osobnymi + 1 regulacja swiatel to jak wsadzali 3 przyciski? to ta druga sprawa.

moze temat z dupy, ale jest to dla mnie zagwozdka.

pozdro i z gory dzieki za wyjaśnienie
Ostatnio zmieniony wt 27 paź 2009, 23:49:06 przez BRNK, łącznie zmieniany 1 raz.
mkdadi
Pełnoprawny User
Posty: 73
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 21:04:39
Lokalizacja: Kielce

#2

Post autor: mkdadi »

Przycisk szybra prawy - kiera po prawej, lewy kiera po lewej , halogeny prawy - kiera po lewej, lewy kiera po prawej :P

Jeszcze był przycisk TCS (Traction Control System) Umieszczany tam gdzie dimmer i spryskiwacze lamp.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
friss

#3

Post autor: friss »

Byl jeszcze przycisk "Cruise":
Obrazek

Natomiast w tunelu srodkowym w JDM'ach wystepowaly: "bumper pole" i "half":
Obrazek
Jezeli chodzi o tunel srodkowy to w wersji z podlokietnikiem byly chyba 4 miejsca na przyciski?

Wyczerpujac temat przycisk od el lusterek dzielil sie jeszcze na przycisk z opcja "folding mirrors" oraz przycisk skladanie/podgrzewanie lusterek:
Obrazek

Obrazek

W USDM'ach nie bylo przycisku lamp przecimgielnych tylnych, wiec zapewne cos mozna bylo "przeszczepic" z lewej strony kierownicy w wolne miejsce po prawej..
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#4

Post autor: BRNK »

no to widzicie, chodzi mi o to czy byly wersje mega wypasione ktore mialy to wszystko? a jak tak to gdzie te przyciski wypychali? czy moze wyposazenie poszczegolnego auta bylo ogarniczone 3ma miejscami na przyciski i byly pakiety wyposazenia ktore ograniczalo miejsce :D
friss pisze:Jezeli chodzi o tunel srodkowy to w wersji z podlokietnikiem byly chyba 4 miejsca na przyciski?
u mnie w podlokietniku sa 2 miejsca.


pozdro i dzieki za odzew w temacie
friss

#5

Post autor: friss »

no roznych wersji desek (konsoli przednich) chyba nikt nei widzial, zeby byly jakies dodatkowe miejsca na przyciski, takzechyba wszystko sie rozchodzi o rynki EDM,USDM,JDM i pakiety wyposazeniowe. Wydaje mi sie, ze jezeli ktos chce super hiper full opcje to ma do wykorzystania 7 miejsc na 12 przyciskow.

Co do tunelu srodkowego to faktycznie niestety wyglada na to, ze tylko 2 miejsca byly na wszystkich rynkach, 4 meijsca sa w civicach 96- ... no a za podgrzewanie siedzen odpowiedzialny byl 1 przycisk:
Obrazek
mirasmra

#6

Post autor: mirasmra »

mam taki przycisk na 3 jakby ktos zainteresowany byl
Awatar użytkownika
tyniek
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: ndz 14 wrz 2008, 12:06:26
Lokalizacja: Lodz

#7

Post autor: tyniek »

U mnie w podlokietniku tez sa dwa miejsca na cos :bored: W jednym mam przycisk Bumper Pole, a w drugim bedzie regulacja lamp. Nawet nie wiedzialem, ze az tyle tych przyciskow bylo i takie wyposazenia. :flex:
Majkel89

#8

Post autor: Majkel89 »

No więc od czego są przyciski Half i Cruise oraz co to jest ta opcja folding mirrors w lusterkach i w jakich wersjach Hond można spotkać te przełączniki do szyb na full wypasie, czyli z przyciskiem od podgrzewania i folding mirrors?
mkdadi
Pełnoprawny User
Posty: 73
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 21:04:39
Lokalizacja: Kielce

#9

Post autor: mkdadi »

Half:coupe, sedan- antena montowana w tylnej czesci wysuwa sie do połowy
Cruise-Tempomat
Folding mirrors-elektrycznie składane lusterka.
Folding i podgrzewanie tylko jp.
Obrazek
Majkel89

#10

Post autor: Majkel89 »

mkdadi pisze:Half:coupe, sedan- antena montowana w tylnej czesci wysuwa sie do połowy
Cruise-Tempomat
Folding mirrors-elektrycznie składane lusterka.
Folding i podgrzewanie tylko jp.
Dziękówa stary masz za to browar u mnie.
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#11

Post autor: pit »

HALF hmmm a widział ktoś taki mechanizm.. chętnie bym to obadał, morze do swojej qupy bym to zaadoptował..
Tiger
Forumowy As
Posty: 151
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 21:32:39
Lokalizacja: Łódź

#12

Post autor: Tiger »

zecomeia ma podgrzewanie siedzeni i ma 2 osobne przyciski ale nie ma regulacji lamp, ma tez spryski przednie i jest to wersja Kanadyjska Jajeczka,

ja mam u siebie przy kierownicy zaslepke myslalem ze tam powinien byc tempomat ale to chyba do sterowania radia(nie widzialem nigdy wersji ze sterowaniem radia lub tempomatem)

i teraz z ciekawosci zapytam co to za przycisk ten "bumper pole" jezeli dobrze kombinuje jest to antena tak?

jeszcze jedno pytanie: czy duzym problemem jest wszczepienie anteny tylnej w Coupe jesli mam wersje bez takiego "cuda"?;)

ja jeszcze mam u siebie pod recznym tak jak by miejsce na dodatkowe przyciski zreszta to "miejsce" widac na zdjeciu w poscie friss
mkdadi
Pełnoprawny User
Posty: 73
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 21:04:39
Lokalizacja: Kielce

#13

Post autor: mkdadi »

Przy kierownicy jest tempomat
Obrazek

Bumper pole to taki prowizoryczny czujnik parkowania ;) Antenka sie wysuwa , swieci i wskazuje koniec zderzaka
Obrazek

Ostatnio na allegro stała czerwona kupa na czesci z elektryczna antena ;)
Obrazek
Tiger
Forumowy As
Posty: 151
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 21:32:39
Lokalizacja: Łódź

#14

Post autor: Tiger »

w lodzi na szrocie widzialem czerwona Qpe z antena ele z tylu dlatego sie zastanawiam czy ciezko taki "swap" zrobic zeby do ubogiej wersji taka antene wsadzic:) hmmm to bumper pole fajne jest trudne do zdobycia? bo bym sobie zainstalowal taki gadzet:)
zabas
Pełnoprawny User
Posty: 74
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 12:31:14
Lokalizacja: Oświęcim

#15

Post autor: zabas »

Obrazek

a powiedzcie mi co to jest za przycisk ? ma 3 różne położenia, przy dwóch świeci tam taka malutka diodka ale żadnego widocznego i odczuwalnego efektu nie zauważyłem. zamontowany przy podłokietniku
klosek
Podwójny As
Posty: 239
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 20:20:24
Lokalizacja: Żyrardów

#16

Post autor: klosek »

ja w tym miejscu zrobiłem sobie taki włącznik do wzmaka bo było puste a w drudim jest regulacja swiateł
friss

#17

Post autor: friss »

zabas pisze:[url=http://img140.imageshack.us/img140/3404/dscn0741yt5.th.jpg]Obrazek[/URL]

a powiedzcie mi co to jest za przycisk ? ma 3 różne położenia, przy dwóch świeci tam taka malutka diodka ale żadnego widocznego i odczuwalnego efektu nie zauważyłem. zamontowany przy podłokietniku
No to zdecydowanie nie jest hondowski przycisk.. a przycisk jest od halogenow jakies innej marki

Bumper pole byl montowany w mega mega ultra wypasionych wersjach preludy, accorda del sola hm no i oczywiscie tylko Sir'ach.

Antene el napewno da sie przeszczepic pytanie tylko jakim kosztem i ile rzezby (napewno nie wejdzie w slupek)
mkdadi
Pełnoprawny User
Posty: 73
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 21:04:39
Lokalizacja: Kielce

#18

Post autor: mkdadi »

Tak wyglada zamontowana el. antena
Obrazek
Obrazek
cieszyn5
Potrójny As
Posty: 368
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:01:23
Lokalizacja: Toruń

#19

Post autor: cieszyn5 »

tak wygladladaja tez skladane lusterka i tylna wycieraczka w ferio ;)
Tiger
Forumowy As
Posty: 151
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 21:32:39
Lokalizacja: Łódź

#20

Post autor: Tiger »

tylnia wycieraczka w ferio tylko w wersji 4x4 z tego co mi wiadomo wiec - tak wyglada tez naped na 4 lapki w ferio:)
Do you ever question your life?
Do you ever wonder why?
Do you ever see in your dreams...
Obrazek
ODPOWIEDZ