Co kupić? Coupe V czy VI gen?

Dyskusje ogólne.
The Player

Co kupić? Coupe V czy VI gen?

#1

Post autor: The Player »

Witam. Zastanawiałem się nad samochodem dla mnie, który po Hondzie IV będzie ponownie Honda, jednak mam mętlik w głowie. Chciałem samochodu ze sportowym zacięciem, nie palącego za dużo, dobrego jako "projekt" pod późniejsze udoskonalenia. Na pewno musi to być Coupeta czarna, tylko czy V gen czy VI gen? Wizualnie obie mi się podobają, może V gen jest bardziej drapieżny patrząc na maskę, ale VI (mówimy o latach 96/97/98) jest ładniejszy w środku, z tyłu i z boku, a do tego jest nowszy (wiem, że jest to kwestia gustu i z tym się nie dyskutuje, ale jednak chciałbym poruszyć tę kwestię). Oczywiście obie będą po zakupie upiększane. Co o tym sądzicie? Kultowa V czy nowsza VI? Jak jest z rozwiązaniami technicznymi? Oczywiście myślę tutaj o 5 i 6 (1.5 lub 1.6) z pełnym wyposażeniem bez skór.

Obie są piękne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wiem, że to forum V gena, ale prosiłbym o obiektywizm. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

The Player pisze:Chciałem samochodu ze sportowym zacięciem, nie palącego za dużo,
to to chyba tylko w wygladzie to sportowe zaciecie, bo w innym przypadku chyba oba te "elementy" wykluczaja sie nawzajem.

Vi jest chyba ciezsza wiec i moc musi byc wieksza troche zeby dorownac osiagom. po za tym jest drozsza.
osobiscie jakbym mial taki dylemat to (moze mnie zjedziecie za to co napisze, ale ) wybralbym VI jezeli kwota bylaby drugorzedna sprawa.

raz ze mlodsza, dwa ze ladniejsza, trzy ze jezdze juz V ponad 4 lata i chyba mi sie nudzi powoli :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
The Player

#3

Post autor: The Player »

Wynik 6 czy 7 litrów nie jest tragiczny ;). Jechałem V gen 1.5 105KM i robił wrażenie, o VTECu nie wspominając ;).
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: ceelx »

mam u siebie b2 po mini me ( 128hp) i przy mojej jezdzie , a nie oszczedzam zbytnio ;) zjara mi ok 10-12l/100km
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#5

Post autor: Uszy »

ja miałem kiedyś VI gen, i mi nie odpowiadaly osiagi, przesiadlem sie wiec na d16z9 w V gen i nie załuje, VI moze i w srodku fajniejsza ale wnetrze V ma cos w sobie, poza tym jak sie inwestuje w auto to rocznik nie ma znaczenia. Ja bm wybrał V gen, ale to Twoja decyzja i Twoja kasa, a najlepiej to kup s2k ;)
The Player

#6

Post autor: The Player »

A jak ma się sprawa prowadzenia? Który jest wygodniejszy i mniej "telepie' :)?
peter22

#7

Post autor: peter22 »

ja tez ci radze kupic V gena. jesli chodzi o wyglad to tyl coupety V i VI sie naprawde niewiele rozni :D nie jechalem VI genem wiec nie powiem w ktorym bardziej telepie, ale jak sa mocno dziurawe ulice to mysle ze obydwu podobnie ;] a jesli droga jest rowna to jest super, ogolnie jestem bardzo zadowolony z zawieszenia 5. mam tylko obnizajace sztywniejsze czerwone sprezyny i jezdzi sie naprawde super. szczegolnie w lukach xD
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Post autor: Pecado »

kup IV generacje. bedziesz miał radoche :)
A powazniej. 6th ładniejsza, nie patrzac na morde, bo ma brzydką. Ciezsza i bardziej "emerycka". 5th strasza, ale ładniejsza. Lzejsza.
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#9

Post autor: BRNK »

ciekawe na ilu forach jeszcze wrzucisz ten topic.
The Player

#10

Post autor: The Player »

Mam możliwość zakupu 6 generacji z 96 roku, z pełnym wyposażeniem bez skór i klimy, 160tys przebiegu za 10tys i mam dylemat czy brać.
Dimo
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: czw 18 gru 2008, 20:16:25
Lokalizacja: Pabianice

#11

Post autor: Dimo »

hehe i pewnie liczysz na to ze ktos Ci powie "bierz" albo "nie bierz"...
ale nikt nie widzial tego auta i z fusow nie bedzie wrózył...
tak wiec decyzja nalezy do Ciebie.. powodzenia
The Player

#12

Post autor: The Player »

Tu jest link do aukcji http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9308142 , dodatkowe zdjęcia ma mi jeszcze dosłać.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Post autor: Pecado »

Mysle ze 105 KM to mało jak na taka budę. Szału nie bedzie.
The Player

#14

Post autor: The Player »

BRNK pisze:ciekawe na ilu forach jeszcze wrzucisz ten topic.
Masz problem w tym, że chcę wybrać jak najlepszy samochód? Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się wstrzymaj bo na prawdę nie pomagasz.

Ta 6-tka poszła, ale z tego co wiem była bita... No cóż dalej szukam...
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#15

Post autor: AriN »

Mało które auto było nie bite w ten czy w inny sposób. Co do VI gena to moim zdaniem te silniki które tam są naprawdę szału nie robią nawet mocniejsze silniki 1,6 dostają klapsy od V budy. Jest jak dla mnie jeden mega plus dla VI budy mianowicie ocynk, czego próżno szukać w V budzie. Według mnie jeżeli Coupe to tylko V jeżeli ma być VI to HB ;) Tyle ode mnie :)
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
cieszyn5
Potrójny As
Posty: 368
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:01:23
Lokalizacja: Toruń

#16

Post autor: cieszyn5 »

AriN pisze:jeżeli ma być VI to HB ;) Tyle ode mnie :)

+1 tylko ze jezeli VI gen to tylko polift ;D
Kasik

#17

Post autor: Kasik »

z perspektywy czasu jednak chyba wybralabym VI gena.. moim zdaniem ciut bardziej cywilizowany i nie jest tak masakrycznie popularny jak te wszechobecne piatki :D
i co przemawia na plus to ze jednak troszke mlodsze auto.. a Honda to Skarbonka..
The Player

#18

Post autor: The Player »

Co oznacza bardziej cywilizowany? Ja z 5 coupe spotkałem się hmmm... raz?
D_E_R_G
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 04 paź 2008, 22:38:50
Lokalizacja: Stargard

#19

Post autor: D_E_R_G »

mysle ze Vgen jest leszy pod kazdym wzgledem(oprocz tego ze jest starszy od VI gena) tyle. I jak dla mnie wykonanie deski rozdzielczej w Vgenie nie ma porownania nawet do tej z VI gen bo w VI genie jest nudna:) pzdr
ODPOWIEDZ