Kolizja drogowa, sprawca nieznany

Dyskusje ogólne.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#41

Post autor: Grzesieek »

K23, u mnie chyba nie policzył na zmiennikach, bo za pas przedni, maskę, zderzak, dwa błotniki i lampy wyszło 16 000PLN... no ale liczył szkodę całkowitą, więc możliwe, że inna sprawa (oczywiście tyle nie dostałem, bo przy całkowitej liczą wartość auta przed zdarzeniem - wartość tego co zostało z auta po szkodzie).
zulf
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 29 lis 2011, 00:45:27
Lokalizacja: Rzeszów

#42

Post autor: zulf »

Masz na forum temat odnosnie odszkodowań. Nie moga brac jakiejs amortyzacji to po pierwsze, na wymiane naleza sie oryginalne czesci to po drugie. Po trzecie ja przy szkodzie calkowitej bez zadniego jezdzenia (?) a dzieki 2 odowlaniom napisanym wlasnorecznie dostalem 800 zl wiecej...
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#43

Post autor: Kaliś »

Co to ta amortyzacja?
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#44

Post autor: Kaliś »

To bym musiał Hondą do Gdańka pojechać. W sumie, ale to trochę potrwa. :/ Ale hm... i tak mi się nie śpieszy.

[ Dodano: Wto 03 Mar, 2015 15:12 ]
Jak to jest w końcu, w temacie niby jest, że nie mogą potrącać amortyzacji oraz bazować na zamiennikach. A wg. informacji poszukanych w internecie to: owszem nie mogą, ale to dopiero wchodzi o dopiero na koniec marca ma to wejść.

Ubezpieczalnia na chwile obecną sypnęła kwotą 715zł.
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
włodek
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: śr 04 lut 2015, 20:44:58
Lokalizacja: Kraków

#45

Post autor: włodek »

i co? wyjaśniło się coś?
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#46

Post autor: Kaliś »

Póki co nic.
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 30

#47

Post autor: RaDar »

z Ubezpieczalni kasę dostałeś? i to z TUZu ? No to fajnie ja stłuczkę miałem 5 stycznia i do tej pory kasy nie mam, straszę ich sądami i dopiero coś się ruszyło...
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#48

Post autor: Kaliś »

Jeszcze nie dostałem bo się odwołałem + zgłosiłem żeby rzeczoznawca znów się stawił, oczywiście inny niż co był + nowe elementy uszkodzone w tej kolizji.
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 30

#49

Post autor: RaDar »

Sory nie doczytałem, u mnie wycenili wszystko ok, ale z czekaniem na to wszystko już szlag trafia :/
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#50

Post autor: Kaliś »

Oto papier, który dostałem.
Obrazek
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#51

Post autor: gruszecky »

za taką samą szkodę dostałem 1700 PLN
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 30

#52

Post autor: RaDar »

ja tyćko poważniejszą 1900.
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#53

Post autor: Kaliś »

Warunki warsztatowe żeby obejrzeć błotnik oraz pęknięty kierunek?

Obrazek

[ Dodano: Wto 17 Mar, 2015 19:53 ]
Jutro rzeczoznawca przyjeżdża. Jeśli mi on powie, że maska 'nie brała udziału w tej kolizji' to nie wiem co ja zrobię...

[ Dodano: Czw 19 Mar, 2015 19:58 ]
Szanowny Panie,

przeprowadzone w dniu 18-03-2015r. dodatkowe oględziny Pańskiego pojazdu wykazały:

1. Kierunkowskaz PP - wykonane prowizoryczne zamocowanie z płaskownika blaszanego juz podczas pierwszych oględzin nie nosiło znamion wykonania w czasie pomiędzy szkodą a pierwszymi oględzinami. Zarówno sam płaskownik, jak i wkręty były spatynowane, a miejsca mocowań zanieczyszczone bez śladów niedawnego wykonania. Nie potwierdza się również opis podany przez Pańskiego syna podczas dodatkowych oględzin wskazujący, ze kierunkowskaz wypadł od razu po kolizji. Z całą pewnoscią Sprawca zauważyłby wyłamany kierunkowskaz i odnotowane zostaloby to w Oświadczeniu Sprawcy w którym szczegółowo wymieniono widoczne uszkodzenia. Okazane zaś ubytki w kołkach mocujących kierunkowskaz w błotniku, sa z kolei zbyt czyste jak na użytkowanie pojazdu przez okres ponad miesiąca jaki upłynął od dnia szkody i przejechaniu w tym czasie ponad 1200 km. Uszkodzenie musiało powstać w okresie conajwyżej kilku dni przed powtórnymi oględzinami.

2. Oględziny pierwsze jak i powtórne nie wykazały uszkodzeń mocowan reflektora prawego, które w przypadku deformacji czy uderzenia jako najsłabszy element pękają w pierwszej kolejności. Zaś bez przemieszczenia reflektora, brak jest możliwości przemieszczenia kierunkowskazu w kierunku błotnika, a jak napisano wyżej nie stwierdzono, aby ten element został uszkodzony na skutek przedmiotowej szkody. Nie ma zatem fizycznej możliwości uderzenia krawędzią kierunkowskazu w błotnik skutkujące wyszczerbieniem lakieru wskazywanym jako skutek przedmiotowej szkody

3. Oględziny powtórne wykazały za to inne slady uszkodzeń, które mogą wskazywać na przyczynę wskazywanych prze Pana uszkodzeń blotnika. W części bocznej prawej, na krawędzi zderzaka ujawniono ślad przerysowania i zdarcia lakieru wskazujący na kontakt z innym pojazdem lub przeszkodą. Przy przyłożeniu siły skierowanej w kierunku komory silnika (naciskając palcem na zderzak) widać jak wraz ze zderzakiem odkształca się błotnik w taki sposób, że miejsce odbicia lakieru w wykoroju na kierunkowskaz zbliża się w kierunku krawędzi kierunkowskazu, a w części górnej unosi się w kierunku pokrywy silnika. W miejscu tym zauważono zresztą odprysk lakieru zarówno na krawędzi blotnika jak i pokrywie silnika wskazujący, że strzalka ugięcia przy wskazywanym uderzeniu była na tyle duża, że spowodowało to kontakt pomiędzy tymi elementami, jednocześnie trwale deformując blotnik (przełamanie na krawędzi wykroju koła w części tylnej). Aby zweryfikować czy wskazywane odkształcenie nie jest skutkiem zgłaszanej szkody wykonano podobną próbę naciskając zderzak przedni od czoła, na wysokości reflektora - zderzak rozchyla się na zewnątrz i wraz z błotnikiem odsuwaja się od sztywno zamocowanego kierunkowskazu. Stwierdzona deformacja błotnika skutkowała częściowym podbiciem jego górnej krawędzi przy pokrywie silnika, co wizualnie może być interpretowane jak obniżenie samej pokrywy. Na pokrywie silnika nie odnotowano śladów kontaktu, poza wgięcięm zlokalizowanym po stronie lewej.


Podsumowując, na podstawie zebranego materiału brak jest możliwości uwzględnienia wskazywanych przez Pana dodatkowych uszkodzeń w postaci uszkodzenia kierunkowskazu oraz uszkodzenia powłoki lakierniczej blotnika PP. Uszkodzenia te nie maja związku z przedmiotową szkodą. Zakres uwzględnionych uszkodzeń na chwilę obecną pozostaje niezmieniony.

Przy okazji wyjaśniam wątpliwości dotyczące uwzględnienia w kosztorysie części alternatywnej (zamiennik) - reflektor przedni prawy, który jest zamontowany w pojeździe nie jest częścia oryginalną, tylko właśnie zamiennikiem, zatem uwzględniono element adekwatny do faktycznie uszkodzonego.


Z poważaniem,
Paweł Cuper
Biuro Rzeczoznawcze PESTUM
Tym niestety oto pięknym polskim akcentem zakańczam sprawę, tata nie ma zamiaru z nimi walczyć co i niestety mnie ogranicza do przyjęcia poprzedniej wyceny.
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Awatar użytkownika
syndicate
Nałogowiec
Posty: 856
Rejestracja: czw 04 wrz 2014, 00:48:02
Lokalizacja: Kraków

#54

Post autor: syndicate »

Kaliś pisze:- reflektor przedni prawy, który jest zamontowany w pojeździe nie jest częścia oryginalną, tylko właśnie zamiennikiem
Polska to bogaty kraj. Tutaj jako zamienniki lamp ludzie majo denji.

Nie walcz z nimi, bo i tak nic nie wywalczysz :P
ODPOWIEDZ