Kupno auta. Na co warto zwrócić uwagę.

Dyskusje ogólne.
poniak
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: wt 12 lut 2013, 23:09:56
Lokalizacja: Katowice

#61

Post autor: poniak »

Powód taki że zawsze mi się buda podobała V-gena, a tą co aktualnie mam jest dla mnie za duża, wolał bym coś małego, ponieważ pokonuje nikłe trasy (szkoła-dom, do sąsiedniego miasta). Rozumiem że D15B2 jest lepsze tylko problem taki że ciężko znaleźć niezły egzemplarz z D13B2 a co dopiero z D15B2. ;) A w razie czego można założyć wtrysk od np. 1.4 lub 1.5 D-serii ?
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#62

Post autor: BartekGib »

Do D15B2 można założyć śmiało wielopunkt z D15B7. Ale skoro autka używasz w ten a nie inny sposób, to już szukaj D15B2 tak żeby Ci wystarczało albo D15B7 na pełnym wtrysku.

Da się znaleźć takie zadbane autko, tylko musisz się uzbroić w cierpliwość. Nie ma sensu się napalać, bo takich Hond w serii jest już mało. Masz opcje albo łach albo po modach i nieudolnych SWAP'ach.

Jeżeli zależy Ci na znalezieniu solidnego autka - szukaj cierpliwie.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
poniak
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: wt 12 lut 2013, 23:09:56
Lokalizacja: Katowice

#63

Post autor: poniak »

Chyba będę zmuszony właśnie tak zrobić, pierwsze auto właśnie chciałem mieć już. I w sumie to nie narzekam bo jest niezniszczalne jak każda honda ale blacha właśnie okazała się lepiona (nadkola tył). Dlatego już bym wolał inwestować w V. Dlatego jak przyjdą plusy pozbędę się tej aktualnej hondy i zacznę poszukiwania nowej, w między czasie może przybędzie trochę kasy dodatkowo. Mam nadzieje że do lata/jesieni coś się znajdzie. ;) Dzięki za pomoc.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#64

Post autor: BartekGib »

Hondy z tych lat mechanicznie są zazwyczaj nie do zdarcia, nic się tam nie dzieje. No właśnie - prócz tych blach. Zawsze trzeba się z tym liczyć, że kiedyś może wyjść pognite i będzie trzeba robić. Niestety ....

Łoooo - jak Ty masz tyle czasu to sobie załącz nowości na Allegro, spoglądaj codziennie i szukaj. Najlepszy sposób. Jak coś upolujesz to dzwonić, dowiadywać się i sprawdzać.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
poniak
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: wt 12 lut 2013, 23:09:56
Lokalizacja: Katowice

#65

Post autor: poniak »

No w domu mamy w sumie 3 samochody więc tyle czasu to da radę ogarnąć bez autka. Tylko mam nadzieje że coś się trafi ciekawego z mojego województwa ;) głównie chodzi mi o blachę, bo resztę da radę ogarnąć, wiadomo że jakieś ślady korozji napewno będą ale nie tak jak mam teraz. Co sądzisz o tych egzemplarzach z ciekawości: (niestety 1.3)

http://otomoto.pl/honda-civic-wspoma-alusy-wzorowa-C27877929.html

http://moto.allegro.pl/honda-civic-i3004547758.html
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#66

Post autor: BartekGib »

Turkus może być. Wygląda dosyć zdrowo. Podstawa - progi, nadkola, podłoga, kondycja tył zawias etc.

TEN TEŻ ŹLE NIE WYGLĄDA. Tylko do lekkiej kosmetyki na pierwszy rzut oka.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
poniak
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: wt 12 lut 2013, 23:09:56
Lokalizacja: Katowice

#67

Post autor: poniak »

No, w takim razie za 4tys już powoli idzie coś wyrwać. Ta srebrna niezła i 1.5, ale trochę daleko. :) No nic dzięki za pomoc, pierw muszę sprzedać VI ale to jak ten śnieg zejdzie ;/
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#68

Post autor: Dj Diablo »

na zdjeciach mozebyc nowka a zajedziesz na miejsce to jest zupelnie co innego :/
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#69

Post autor: BartekGib »

Sprzedawaj, zbieraj, pisz, podawaj propozycje a my postaramy się pomóc w miarę możliwości.

DJ Diablo - niestety każdy przez to zapewne przeszedł, że zdjęcia lalka, pojechał a tu klops .... Niestety - to jest wpisane w ryzyko zakupu samochodu w Polsce.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
bury
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: śr 06 lut 2013, 16:24:12
Lokalizacja: Tarnów

#70

Post autor: bury »

Co sądzicie o tej Hondzie? warta obejrzenia? http://tablica.pl/oferta/civic-jdm-vtec ... e76;r:13;s: może ktoś zna tą honde i wie coś więcej o niej? Mam do niej 250km i nie chce jechać na darmo. Pozdrawiam
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#71

Post autor: BartekGib »

Porządny informacyjny telefon + zdjęcia szczegółów auta. Zrób narazie jakiekolwiek rozeznanie na odległość. Na słowo ludziom wierzyć nie można, ale żebyś 250 km w jedną stronę robił na darmo może to też nie halo ....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Yakuza

#72

Post autor: Yakuza »

Witam jestem nowy na forum. Mam do was pytanko czy kupię w miarę dobrą hondę 5gen do 3tyś zł, zaznaczam że to moje pierwsze auto. Głównie chodzi mi stan silnika ponieważ wiem że w hondach lubią rdzewieć tylne błotniki. :happy:
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#73

Post autor: BartekGib »

Do 3 tyś tak szczerze - to ciężko Ci będzie coś znaleźć. Zawsze jakieś mniejsze/większe mankamenty będzie miał taki samochód niestety. Radzę zachować to co masz i chociaż jeszcze z 1.5 tyś uzbierać. Pamiętaj, że zakup to nie wszystko. Ubezpieczenie kosztuje, oleje/filtry/płyny ustrojowe kosztują no i może wyjść jakaś niespodzianka zawsze.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
siwy9316

#74

Post autor: siwy9316 »

Witam.
Mam do kupienia takie oto cudo -D15b8 8v i 70km. To mnie nie przeraża bo pewnie zaraz po zakupie wleci 16v .Ale chciałbym żebyście mi powiedzieli czy warto jak jest w stanie ok.

http://tablica.pl/oferta/honda-civic-ho ... 834;r:17;s:

z tego co widze to w posiadaniu właściciela jest crx ballade,śliczna preluda i jajko z6 w za**bistym stanie. Także pewnie gdzieś jest na forum.

Pozdrawiam:)

EDIT: Piszemy spójnie, ale staramy się oddzielać wątki. Tekst ma być przejrzysty. Poprawiam.
Ostatnio zmieniony ndz 21 kwie 2013, 22:23:26 przez siwy9316, łącznie zmieniany 1 raz.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#75

Post autor: BartekGib »

Jak za tą cenę - całkiem fajnie to wygląda. Silnik jest nędzny, bo miałem okazję jeździć B8 - to jedzie gorzej jak D13B2 .....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
siwy9316

#76

Post autor: siwy9316 »

Ale podobno czapka pasuje 16v bez niczego.czyli pewnie i sohc vtec tez bedzie pasować.Można coś zrobić z tego myśle.

Bardziej mnie martwi sprawa tłoków.one chyba są inne niż w b2?

Oraz sprawa tych dobrym paru kg.....to nie pomaga.....
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

kupno nowego 5gena

#77

Post autor: MaciejWU »

Siemka
A ja kupiłem 1.3 i jestem zadowolony.Nic się nie dzieje wszytsko ok tylko lać i jeździć.spalanie?ciężkiej nogi nie mam teraz ciepło to 6 wypije trasa 5.poważnie
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
yasori
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: pn 29 kwie 2013, 11:48:40
Lokalizacja: lubelskie

Re: kupno nowego 5gena

#78

Post autor: yasori »

MaciejWU pisze:Siemka
A ja kupiłem 1.3 i jestem zadowolony.Nic się nie dzieje wszytsko ok tylko lać i jeździć.spalanie?ciężkiej nogi nie mam teraz ciepło to 6 wypije trasa 5.poważnie
No to gratuluję, sam mam 1.3 od półtora miesiąca i śmiga elegancko ;)
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

Kupno hondy civic V

#79

Post autor: Kalix495 »

Witam jestem tu nowy:D Chciałbym rozpocząć przygodę z samochodami własnie od civic V .Orientujecie się może ile kosztuje zrobienie blacharki? Bo mogę zadbaną Hondzinę wyrwać za 2 tys zadbana od mechanika ,ale korozja dała się we znaki drzwi lewe do wymiany i klapa bagażnika bo mocno z korodowane , delikatnie na progu lewym wchodzi i nadkolach tez lekko . Drzwi i klapę kupie używana ,ale ile wyniesie mniej więcej zrobienie pozostałych elementów??
Jeszcze jedno pytanko jak silniczek 1.5 90 km znosi instalacje gazową? jako że mam dopiero 18 lat chciałbym jeździć za w miarę małe pieniądze więc myślę że gaz byłby odpowiednim rozwiązaniem ,co o tym sądzicie? Pozdrawiam i licze na porady i pomoc;)
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#80

Post autor: FlyKamil »

Ciężko powiedzieć każdy poda inną cenę i zależy jak bardzo ruda zjadła. Mi blacharz za wspawanie dwóch błotników, dwóch progów, kawałka podłogi z malowaniem zawołał 2K plus moje materiały czyli w sumie ok 2,5K
ODPOWIEDZ