Wysyłka Felg

Dyskusje ogólne.
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

Wysyłka Felg

#1

Post autor: Kalix495 »

Temat wykraczający poza mechanike itp. Kupował ktoś felgi przez tablice? Czy wysyłka pobraniową można otworzyć paczkę przy kurierze bez płacenia kurierowi ? A jeśli się już zapłaci otworzy paczki i np bd felga zniszczona to kurier odda kasę i spisze protokół że towar uszkodzony ?
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#2

Post autor: Mela »

Kurier ma obowiązek poczekać aż otworzysz paczkę i sprawdzisz czy jest nie uszkodzona ,jeśli jest spisujecie protokół szkody . Sprawa inna ,że dużo osób na tablic to oszuści i felgi już mogą być uszkodzone przed wysłaniem (porysowane,pogięte ) wtedy nie wiadomo czyja to wina ?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#3

Post autor: Grzesieek »

Ja proszę sprzedającego o wystawienie przez Allegro. Zawsze to pewniej, a felgi jakie by nie były to kilka stówek, więc nie w kij dmuchał.
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#4

Post autor: Kalix495 »

Mela pisze:Kurier ma obowiązek poczekać aż otworzysz paczkę i sprawdzisz czy jest nie uszkodzona ,jeśli jest spisujecie protokół szkody . Sprawa inna ,że dużo osób na tablic to oszuści i felgi już mogą być uszkodzone przed wysłaniem (porysowane,pogięte ) wtedy nie wiadomo czyja to wina ?
No własnie o to chodzi że felga była uszkodzona przed wysłaniem , brat tak kupił RH cup z szerokim rantem i nie otworzył i okazało się że pęknięta .
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#5

Post autor: Kalix495 »

Grzesieek pisze:Ja proszę sprzedającego o wystawienie przez Allegro. Zawsze to pewniej, a felgi jakie by nie były to kilka stówek, więc nie w kij dmuchał.
no 500 zł z wysyłką , ogólnie to ma konto na tablicy ponad rok i teraz ma jeszcze 10 aukcji to chyba jakby w kulki leciał by mu zablokowali konto
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#6

Post autor: Grzesieek »

Na tej podstawie bym nigdy nie zaufał, nawet w najmniejszym stopniu. Na tablicy każdą ściemę możesz niestety wystawić. Niech dzwoni do gościa i wyjaśnia sprawę. Żądajcie albo zwrotu kosztów naprawy, albo zwrotu pieniędzy i felg na jego koszt. Macie przynajmniej jakąś korespondencje z typem? Jego dane? Cokolwiek?

Czy to z bratem to był tylko przykład, a Ty się dopiero przymierzasz do zakupu?

I EDYTUJ POSTY.
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#7

Post autor: Kalix495 »

Grzesieek pisze:Na tej podstawie bym nigdy nie zaufał, nawet w najmniejszym stopniu. Na tablicy każdą ściemę możesz niestety wystawić. Niech dzwoni do gościa i wyjaśnia sprawę. Żądajcie albo zwrotu kosztów naprawy, albo zwrotu pieniędzy i felg na jego koszt. Macie przynajmniej jakąś korespondencje z typem? Jego dane? Cokolwiek?

Czy to z bratem to był tylko przykład, a Ty się dopiero przymierzasz do zakupu?

I EDYTUJ POSTY.
No to tylko by przykad :) poradzi sb bo udao mu sie kupić jedną sztuke ,ale toche go to w sumie kosztowało ...
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#8

Post autor: Grzesieek »

To Ty się ucz na jego błędach i nalegaj na wystawienie przez Allegro :P
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#9

Post autor: szatri »

Moja sugestia jak ktoś z forum jest z tej miejscowości to mógł by w wolnej chwili zdać relację z stanu i przekazać zainteresowanej stronie, nawet odpłatnie,i ma się gwarancję że sprzedający w kulki nie leci.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#10

Post autor: Grzesieek »

Tylko dopóki ktoś nie wrzuci felg na wyważarkę i nie sprawdzi pęknięć to i tak niewiele to da. Jak szukałem felg dla siebie to dwóch sprzedających poszło mi na rękę i sprawdziło felgi w warsztacie wulkanizacyjnym- efekt: 2 krzywe felgi + 1 z mikropęknięciami... a mogłem się naciąć :P
kris920
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 10:12:17
Lokalizacja: Złotów

#11

Post autor: kris920 »

a z jakiej miejscowosci te fele ? :] moze jakis link do nich
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#12

Post autor: Kalix495 »

kris920 pisze:a z jakiej miejscowosci te fele ? :] może jakis link do nich
http://tablica.pl/oferta/ladne-alufelgi ... 5xSwF.html to te , i tak już w sumie za późno bo już wysłał dziś , otworze przy kurierze paczkę i tyle . ZA 500 Zł to dobrych felg nie kupie ;) jak bd lekko krzywa i nie była jeszcze prostowana to tam pół biedy to sb ogarnę , gorzej jakby była pęknięta ,to byłby problem , wysłał mi jeszcze jedno zdjęcie to nie widać , żeby były pęknięte bynajmniej
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#13

Post autor: Mela »

Powiem Ci że za tą cenę fajne koła ,miejmy nadzieje że będą w dobrym stanie :)
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#14

Post autor: Kalix495 »

Mela pisze:Powiem Ci że za tą cenę fajne koła ,miejmy nadzieje że będą w dobrym stanie :)
NO oby bo jak na alu to nie drogo ,ale dla mojego portfela to drogo , a trzeba jeszcze tuleje an wahaczu z tyłu wymienić:D
kris920
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 10:12:17
Lokalizacja: Złotów

#15

Post autor: kris920 »

Troche balon duzy mi sie wydaje jak do civica :D
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#16

Post autor: Kalix495 »

Felgi przyszły, są całe nie obdarte, ale opony nadają się tylko na śmietnik ;/
ODPOWIEDZ