Mandat za "bączki" ?

Dyskusje ogólne.
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

Mandat za "bączki" ?

#1

Post autor: Kalix495 »

Siemka .
Dziś postanowiliśmy z kolegami pojechać na pusty parking i pobawić się w kontrolowany poślizg . Jest to myśle przyjemne z pożytecznym bo daje frajdę i można w bezpiecznym miejscu nauczyć się wyjścia z poślizgu . Dosłownie raz zrobiłem ten poslizg , po czym zaparkowałem. Przyszedł facet i zaczął robić zdj tablicą rejestracyjnym .. Widać niektórzy wolą ,aby młodzi robili głupoty na drodze a nie w bezpiecznym miejscu gdzie nie było ,ani samochodów ,ani ludzi . ten typ wyszedł z pobliskiego budynku . I pytanie jak może być konsekwencja ? Czy jeśli nie nagrał tego to może coś zdziałać? Jaki grozi mandat dodam tylko że znaku drogi wewnętrznej nie ma
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

myślę że ten pan uznał że robicie głupoty :rolleyes: a udowodnić coś będzie muciężko bez nagrania video.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#3

Post autor: Kalix495 »

ceelx pisze:myślę że ten pan uznał że robicie głupoty :rolleyes: a udowodnić coś będzie muciężko bez nagrania video.
Tzn on porobił zdj tablicą , prawdopodobnie wcześniej nie nagrywał ale pewności nie mam ;/aha i on nie groził mandatem tylko tym że stracę prawko na bank haha:D
Poldek44
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: czw 21 cze 2012, 01:27:29
Lokalizacja: SGL

#4

Post autor: Poldek44 »

Jak trafisz na normalnego policjanta to tylko pouczenie, miałem kilkakrotnie przyjemność zostać zatrzymany za takie 'wykroczenie' zawsze pomarudzili że tu jeżdżą samochody oraz chodzą ludzie prosli o ostrożność i odjeżdżali :)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

Kalix495, jeśli nie ma DOBREGO materiału video to możesz być spokojny. A jak chcesz poupalać w miarę bezstresowo, to zapraszam na lotnisko do Ornety- daleko nie masz, a zabawa nieporównywalna do jazdy po parkingu.
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#6

Post autor: Kalix495 »

Grzesieek pisze:Kalix495, jeśli nie ma DOBREGO materiału video to możesz być spokojny. A jak chcesz poupalać w miarę bezstresowo, to zapraszam na lotnisko do Ornety- daleko nie masz, a zabawa nieporównywalna do jazdy po parkingu.
OO może skorzystam ;D NO my na PWSZ na tym parkingu lataliśmy sb ,ale to dosłownie 2 kółka . A menda podeszła jakas i zdj tablic ...
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#7

Post autor: Grzesieek »

Właśnie dzisiaj widziałem jakieś pozostałości gumy na kostce :D
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#8

Post autor: Kalix495 »

Grzesieek pisze:Właśnie dzisiaj widziałem jakieś pozostałości gumy na kostce :D
heheh nom :D nie sądziłem że tak fajnie będzie szla , bo tył miałem dociążony bo 2 ziomków siedziało i bez recznegp szla fajnie:D Lepiej sie wyszaleś na parkingu pustym niz na drodze;P
babel365
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: pn 14 paź 2013, 22:19:32
Lokalizacja: czeladz

#9

Post autor: babel365 »

jakiś niedoszły "strażnik miejski" ciu.... nadgorliwy

wyśle albo pójdzie na komisariat przyjmą z "grzeczności" i podziękują mu i na tym się skończy
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#10

Post autor: Kalix495 »

babel365 pisze:jakiś niedoszły "strażnik miejski" ciu.... nadgorliwy

wyśle albo pójdzie na komisariat przyjmą z "grzeczności" i podziękują mu i na tym się skończy
No oby :D Społeczniaka jeb..... :D
lolo1890
Pełnoprawny User
Posty: 71
Rejestracja: pn 19 mar 2012, 10:29:53
Lokalizacja: bydgoszcz

#11

Post autor: lolo1890 »

Też mi się zdaje że to jakis ubek myślał że was nastraszy a tak to jak kolega wyżej jak by co zaparkowaliscie a ten z aparatem przyszedł ale wątpie że cos bedzie
wojciech28
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: śr 07 sie 2013, 14:33:26
Lokalizacja: Złotów

#12

Post autor: wojciech28 »

Kiedyś jeszcze jak miałem e36 2.8 swego czasu założyłem ze znajomym zimówki stare i pojechaliśmy na pusty plac. Byliśmy tam naprawdę krótko, aczkolwiek też właśnie znalazł się jakiś "uprzejmy" pan i porobił jakieś zdjęcia, poszedł osobiście na komendę, z której po chwili miałem telefon (znajomi policjanci), iż jest zgłoszenie...podszedłem na komendę i niestety było zgłoszenie na "dyżurce", więc musieli jakoś to zakończyć: albo mandat albo sąd. Dogadałem się ze znajomymi na 100zł i niestety 6pkt. za "spowodowanie zagrożenia inne niż kolizja drogowa". :D Prawa jazdy "na bank" nie stracisz :)
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#13

Post autor: Kalix495 »

wojciech28 pisze:Kiedyś jeszcze jak miałem e36 2.8 swego czasu założyłem ze znajomym zimówki stare i pojechaliśmy na pusty plac. Byliśmy tam naprawdę krótko, aczkolwiek też właśnie znalazł się jakiś "uprzejmy" pan i porobił jakieś zdjęcia, poszedł osobiście na komendę, z której po chwili miałem telefon (znajomi policjanci), iż jest zgłoszenie...podszedłem na komendę i niestety było zgłoszenie na "dyżurce", więc musieli jakoś to zakończyć: albo mandat albo sąd. Dogadałem się ze znajomymi na 100zł i niestety 6pkt. za "spowodowanie zagrożenia inne niż kolizja drogowa". :D Prawa jazdy "na bank" nie stracisz :)
Wiecie kwestia jest tego czy on to nagrał . Jeśli nie to nie ma dowodów więc się wykręcę z tego :D A co do prawka to wiem nie jestem idiotą:D A to jest ten magiczny parking http://info.elblag.pl/5,20829,Gdzie-odb ... -2011.html :D Nagranie nie bd wyrazne prawdopodobnie bo ten gość siedział w samochodzie którymś ,ale niestety chyba z żoną to jest swiadek ;/
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#14

Post autor: Kalix495 »

negroazor pisze:Co do stwarzania niebezpieczenstwa - 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga ? szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do osoby znajdującej się w pobliżu drogi, jeżeli jej zachowanie mogłoby pociągnąć za sobą skutki, o których mowa w tym przepisie.

3. Jeżeli uczestnik ruchu lub inna osoba spowodowała jednak zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, jest obowiązana przedsięwziąć niezbędne środki w celu niezwłocznego usunięcia zagrożenia, a gdyby nie mogła tego uczynić, powinna o zagrożeniu uprzedzić innych uczestników ruchu. Mowa tu o ruchu drogowym na drodze, w takim razie co to jest droga Droga ? wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa. Przeznaczona do ruchu pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt. (Prawo o ruchu drogowym, art. 2 pkt 1) . Wiec parking nie jest droga ani jej czescia, a krecenie baczkow nie stanowi zagrozenia dla znajdujacej sie (najblizej) drogi.
Dowiadywałem się u brata policjanta i mówił że jak nie wezwał policji to może mi naskoczyć bo to teren prywatny że nie mam sie czym przejmować :D
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#15

Post autor: Kalix495 »

negroazor pisze:No to jak teren prywatny to juz wogole. Bo to sprowadza sie do tego co kto uwaza za niebezpieczne i policjant moglby to ocenic a nie jakies foto jakiegos faceta. Na sile to by mogli sie czepnac nie tyle z prawa o ruchu drogowym co z prawa administracyjnego o zaklocaniu porzadku. Ale to tez musza byc w jakies odleglosci teren mieszkalny ( zabudowany). Przyfiluj goscia i mu cyknij fote z tlumaczeniem ze to dla siostrzencow ktorzy sie nudza :D :D :D . Widzisz i juz po strachu ;)
Ehh przestań i tak mam następne zmartwienie ... typowi wszedł pieszy na jazdnie dał po heblach a ja sie wpakowałem w niego ;c jemu nic sie nie stało.. Audi q5 to prawie wjechałęm pod niego ;c Miedzy zderzakiem a maską miałem bardzo malutką szparkę wszystko sie ładnie schodziło teraz 2 cm przerwy ;ccc +do tego zderzak porysowany ... jechałęm 40km/h bo tam nie ronwo ,ale padal deszcz tam kostka brukowa i nie wyhamowałem ;c
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#16

Post autor: K23 »

To Ci powiem, że i tak nieduże masz straty. Zazwyczaj w Vgenie walnięcie komuś w dupę przy 20km/h to maska, lampy, pas przedni, błotniki, zderzak czasem też, czasem się po prostu ugnie. ;)
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#17

Post autor: Kalix495 »

Kwapcio23 pisze:To Ci powiem, że i tak nieduże masz straty. Zazwyczaj w Vgenie walnięcie komuś w dupę przy 20km/h to maska, lampy, pas przedni, błotniki, zderzak czasem też, czasem się po prostu ugnie. ;)
http://iv.pl/images/51637672114021218249.jpg
http://iv.pl/images/43344683907730844698.jpg
tak o to wygląda. Nie wiem czy to pas sie lekko nie wygiął właśnie bo zderzak u góry dobrze siedzi a przerwa jesz że palec wchodzi ,a było ładnie spasowane
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#18

Post autor: Grzesieek »

I tak masz lepszy spas niż ja obecnie :laugh:
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#19

Post autor: Kalix495 »

Grzesieek pisze:I tak masz lepszy spas niż ja obecnie :laugh:
hehe :D A nawet sobie nie wyobrażasz jak mnie to wkurza że tak odstaje i muszę to jak najszybciej zrobić:D
Awatar użytkownika
Etman
Nałogowiec
Posty: 512
Rejestracja: śr 20 kwie 2011, 16:21:44
Lokalizacja: Sochaczew/Warszawa

#20

Post autor: Etman »

Grzesieek pisze:I tak masz lepszy spas niż ja obecnie :laugh:
mi trytytki pomogły:D
ODPOWIEDZ