Volvo 480 vs. Honda Civic V

Dyskusje ogólne.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

Volvo 480 vs. Honda Civic V

#1

Post autor: ernest90s »

Witam,
czy ktoś ma porównanie tych aut? Bardzo mi się podobają oba. Jeżdżę oczywiście Civiciem ;) ale kto wie może jednak Volvo ;) na pewno wiem że trzeba się liczyć z bardzo wysokim spalaniem ze strony Volvo. Jak wygląda przyspieszenie tego auta? Zawieszenie? Jak się spisuje na drodze w porównaniu z Civic-iem?

P.S. Tak swoją drogą to chyba Pan Honda spapugował po Volvo otwieranie w połowie tylnej klapy bo tego Volviaka już chyba w latach 70 zaprojektowali... :)

Obrazek
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#2

Post autor: Mela »

Jak na lata 70-ąte bardzo fajna stylizacja :P
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#3

Post autor: kamil588 »

Fajna sylwetka tego Volvo :) Zajrzyj na strone AutoCentrum.pl znajdziesz tam troche przydatnych informacji co do danych technicznych
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#4

Post autor: Grzybohun »

Jest takie powiedzenie, że wśród szwedzkich samochodów "Volvo się toczy a Saab lata".
Mamy w rodzinie xc70 z 2006 roku i ono nawet nieźle się zbiera. Tylko że w latach 80' motoryzacja wygladala troche inaczej, zwłaszcza pod względem osiągów i wyposażenia, to tak jakbys porównywał 5gena z pierwszymi 4genami (to te lata produkcji);-) jak dla mnie to takie połączenie jest bardzo fajne, bo civic ma potencjał do latania, a volvo to już taki youngtimer i w tym przypadku zabawka, wehikuł czasu... Jak najbardziej popieram zakup 480tki, tylko trzeba pamiętać że to zupełnie inna motoryzacja;)
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#5

Post autor: Grzybohun »

Ewentualnie takie 480, ktore juz projektem bylo i ma 200KM ;D
http://otomoto.pl/volvo-480-t4-swap-200 ... 78336.html
Eles
Obeznany
Posty: 104
Rejestracja: śr 06 mar 2013, 17:53:42
Lokalizacja: Reykjavik / SO

#6

Post autor: Eles »

dla mnie to auto jest ohydne
LOW & SLOW SSIE PAŁE !!!

ej2 => colt CJ0 => ek3
Cichacz
Forumowy As
Posty: 170
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 19:39:22
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Post autor: Cichacz »

Musisz również napisać w porównaniu do jakiego civica, bo np. seryjne eg3 i eg6 to dwa inne auta i pod względem przyspieszenia i pod względem prowadzenia , zawieszenia itd
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#8

Post autor: kamil588 »

przykładowo:
Przyspieszenie 0 do 100km/h
Civic HB 1.5 16v (90hp) - 9,7 s
Volvo 480 1.7 (102hp) - 10,5 s

Civic Coupe 1.6vtec (125hp) - 8,7 s
Volvo 480 1.7+turbo (120hp) - 9,3 s
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#9

Post autor: Laskosz »

Miałem volvo 480 i w ogóle nie żałuje że zmieniłem na civica. Silnik 1.7 turbo palił jak wściekły ( ok 10 litrów w trasie przy ok 120 km/h), przy czym gorzej się zbierał jak moje obecne ej1. Poziom hałasu dramat, elektroniki od groma, co za tym idzie milion kabli. Jak się coś zepsuło to szukanie było mega denerwujące( a psuło się często). Silnik z renaulta, pracował prawie jak diesel. Woda ciekła do środka z każdej strony. Blacha ogólnie mocna poza tylnymi nadkolami. Zawieszenie twarde, ale nie wiem jak się zachowuje w zakrętach bo jak miałem 18 lat to nie latałem po zakrętach :P
Plusy auta to wygląd. Świetnie wygląda i ludzie się za nim oglądają. Wnętrze solidne i też fajnie wyglądające. Bogate wyposażenie jak na koniec lat '80.
Auto kultowe, ale trzeba mieć do niego nerwy i worek pieniędzy. Wiedząc to co wiem teraz zdecydowanie odradzam Ci to volvo
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#10

Post autor: kamil588 »

I masz konkretną odpowiedź :)
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post autor: ernest90s »

I to była konkretna wypowiedź :) teraz już na bank wiem że dobry samochód wybrałem ;) chociaż wygląd Volviaka - w orginale - cudo. Najbardziej podoba mi się grafitowy z felgami ala porsche. Spalanie odstrasza niesamowicie. Może kiedyś... jak będę dobrze zarabiał :P co do takiego wieś tuningu na 200 KM to jest to totalnie nie mój kierunek. Lubię standardowo dobrze wyglądające auta, ewentualnie lekki sport. Każdy z dobrym gustem to potwierdzi że w Polsce mamy za dużo brzydko poprzerabianych aut :P wyglądających jak zabawki...
drygal

#12

Post autor: drygal »

Volvo wygląda mego dobrze. Widać w nim styl i charakter. Niestety część do starego Volvo są piekielnie drogie i nie do końca popularne. Mój znajomy musiał kiedyś wycieraczki sprowadzać bezpośrednio ze Szwecji. Zapłacił za nie 180 pln :P Ogólnie sam się zastanawiałem nad Volvo (v50) ale ostatecznie przekonały mnie głosy o drogich częściach.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#13

Post autor: Grzybohun »

Powiem Ci tak - mój tato ma volvo xc70, a znajomy ma xc90...
w xc90 poszedł most tylny i mu zaśpiewali 17k za wymianę, za to nasze xc70 to jakiś super egzeplarz bo malutko się przy nim robiło, czasem jakąś pierdołę się zaniedbało, ale nadal jeździ na pohybel. Były jakieś sztuczki w stylu wypięta kostka i w konsekwencji 3 moduły pedału gazu wymienione na marne, ale jedzie ;) jednak jest bardzo drogi w porównaniu do Hondy, nie mówiąc o spalaniu pb....
stare volvo 480, jak wyżej widać - wygląda. Jedynie wygląda...
dojaczek

#14

Post autor: dojaczek »

Zgadzam się w pełni z opiniami, że stare volvo to się nadaje tylko do oglądania. Jeździć tym się również da, ale tylko do momentu aż coś padnie. Wtedy przestanie nam się podobać. Koszty części są serio astronomiczne ;/
ODPOWIEDZ