Parująće szyby

Dyskusje ogólne.
Benny
Pełnoprawny User
Posty: 89
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 09:23:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#21

Post autor: Benny »

Temat wałkowany wiele razy tu i na innych forach o civicach, większa część civiców paruje podczas deszczowych dni, nie poradzisz nic na to na stałe, ewentualnie jakieś środki tymczasowe...
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#22

Post autor: Laskosz »

Ja np nie mam nigdy problemów więc widocznie to nie jest normalne
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Fantomas
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: ndz 08 sty 2012, 22:56:41
Lokalizacja: WrocłaW

#23

Post autor: Fantomas »

Jeżeli na dworze jest wilgoć, pada deszcz i wsiądziesz lekko mokry do auta to każde zaparuje, jak wsiadam suchy do auta i mam gumowe dywaniki to delikatnie paruje ale po chwili jest pełna widoczność. O szyby od wewnątrz też trzeba dbać, co jakiś czas jakimś dobrym płynem do szyb dokładnie wyczyścić żeby nie były tłuste i pomazane.
witchdog
Obeznany
Posty: 100
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 02:05:47
Lokalizacja: EL

#24

Post autor: witchdog »

Tu się zgodzę, od kąd przestałem palić w aucie przestało tak mocno parować. Bo szyby doczyściłem z tłustej błonki jaka się osiada. Czeka mnie jeszcze wymiana dywaników na gumowe i może faktycznie przestanie tak cholernie parować w deszcz....
Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#25

Post autor: ceelx »

dobrym rozwiazaniem sa owiewki, dzieki ktorym mozna uchyli okno podczas deszczu ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#26

Post autor: pasta725 »

A masz na sell? ;)
Sry za ot.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#27

Post autor: ceelx »

sedan?? moge skolowac :gunsmilie: jakies pincet zlotych i oem sa twoje :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#28

Post autor: pasta725 »

:D
Hb.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#29

Post autor: JokerNH »

Dziś wpadłem do Praktikera i z ciekawości zobaczyłem spray z firmy K2 który pochłania jakoś wilgoć i szyby nie parują..ciekawe jaki efekt daje , ktoś sprawdzał takie zabawki ? :P
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#30

Post autor: Grzesieek »

To ja wyskoczę z patentem... Kiedyś... w zamierzchłej przeszłości... dobra, w styczniu... jechałem kultowym Golfem III w TeDenieIku- kumpel wcześniej "czyścił szyby" (wcierał w szyby?) piankę do golenia (ehhh Ci Golfiarze...) i rzeczywiście nie parowały. Dziwnych refleksów też nie było. Opowiadał mi o tym patencie, myślałem, że jest na silnych narkotykach, że z tą pianką to ściema, ale przetestowałem na łazienkowym lustrze (nie, nie w Golfie III w TeDenieIku, po prostu w łazience) i rzeczywiście patent się sprawdza i nie paruje. I żeby nie było... nie wiem czy pianka to Gillette czy Nivea czy inny specyfik.
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#31

Post autor: JokerNH »

Grzesieek, sprawdzimy :D
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#32

Post autor: GrzechuSuli »

Ja bym proponował powyciągać dywaniki i porządnie przewietrzyc auto..
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
sweet dreadi
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:06:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#33

Post autor: sweet dreadi »

Hm, ten pochłaniacz wygląda tak jak te do stosowania w lodówce :) - działają, to prawda, ale jeśli w samochodzie non stop parują szyby tak że nic nie widać (a nie mamy jeszcze zimy!) to raczej jest nieszczelny i gdzieś gromadzi się wilgoć.. Np. u mnie szyby raczej nie parują, a jeśli już to radzę sobie z nimi nawiewem bez większego problemu, ale w szóstce cybucha od jakiegoś czasu nie da się jeździć bo non stop nic nie widać i pomaga jedynie włączona na maksa klima. A szyby akurat brudne z pewnością nie są :P Dlatego samochód właśnie stoi rozkręcony i będzie sprawdzana szczelność - polecam tym, którzy mają poważny problem z parowaniem.
Z domowych sposobów, poza pianką do golenia, słyszałam o wcieraniu szamponu lub mydła w żelu (tak samo jak z pianką - raz w tygodniu) oraz o smarowaniu szyb... przeciętym na pół ziemniakiem albo cebulą. Sorry, ale ja nie spróbuję :D
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#34

Post autor: GrzechuSuli »

sweet dreadi pisze:smarowaniu szyb... przeciętym na pół ziemniakiem albo cebulą. Sorry, ale ja nie spróbuję :D
A później zapaszek cebuli w aucie :yucky:
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 30

#35

Post autor: Black_Devil »

O ziemniaku nie słyszałem, ale jak jeździłem corsa jeszcze to właśnie pisali tam, że te wszystkie pochłaniacze wilgoci do smarowania szyb się nie nadają. A podobno szampon się sprawdza:-) u mnie wtedy był ten problem, że linka od nawiewu na szyby mi spadła i praktycznie nic tam nie leciało, więc jednak to też należało by sprawdzić :-)
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#36

Post autor: Grzybohun »

Cebulaki jedne.. Porzadnie wywietrzyć furkę, dobrze umyc szyby sprawdzic dziurawość nadwozia, moze wyprac i porzadnie wysuszyc wszystkie dywany w aucie, poszukac dziur w podlodze i wszystko wyczyścić. To bym zrobił, chocaz tego nie robie bo nie paruja (a mam spora dziurę w nadkolu..)
kris920
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 10:12:17
Lokalizacja: Złotów

#37

Post autor: kris920 »

Swego czasu słyszałem ze wtarcie zwykłego szamponu w szybe pomaga. Sprawdziłem to z ciekawosci i nie parowały ale minus jest taki ze szyba jest "tłusta" wtedy i kazde dotkniecie jej lub cos robi plamy :D
ODPOWIEDZ